5 Bin Hayat Kurtaralım Kan Bağışı Kampanyası

5 Bin Hayat Kurtaralım Kan Bağışı Kampanyası

5 Bin Hayat Kurtaralım Kan Bağışı Kampanyası

Bizi Takip Et


Emsey Hospital ve Türk Kızılay işbirliği ile gerçekleşecek “ 5 Bin Hayat Kurtaralım” Kan Bağışı Kampanyası yoğun ilgi gördü.

Türkiye’de her yıl binlerce insan doğal afetler, hastalıklar, kazalar gibi çeşitli nedenler yüzünden kan bulamadığı için hayatını kaybediyor. Buna rağmen nüfusu 78 milyon olan ülkemizdeki yıllık kan bağışı oranı ise maalesef yüzde 3’ü geçemiyor. Kanın sürekli bir ihtiyaç olduğu gerçeğini benimsetmek ve bu konuda bir farkındalık oluşturmak amacıyla Emsey Hospital, Türk Kızılay’ı ile ortak bir çalışma yaparak “Gelin 5 Bin Hayat Kurtaralım” dedi.

Sürekli bir ihtiyaç olan kan bağışı oranını artırmak, kan bulunamadığı için hayatını kaybedenlerin oranını düşürmek, gönüllü kan bağışçılarının sayısını artırmak amacıyla düzenlenen kampanyada bağışçılar ile kan ihtiyacı olan kişiler arasında gönüllülük bağının kurulması sağlandı. Katılımcılara bağışladıkları kanla üç kişinin hayatını kurtarabilecekleri ve kan vermenin kendi vücutları için de bir ihtiyaç olduğu konusunda bilgi verildi. Katılımın yoğun olduğu kampanya gününde ünlü isimler mesajları ile ve birçok kişi de sosyal medyadan #5BinHayatKurtaralim hashtagi ile kampanyaya destek verdi.


İçeriği Paylaşın