Dr. Edibe Taylan, En Başarılı Kadın Yönetici Seçildi

Dr. Edibe Taylan, En Başarılı Kadın Yönetici Seçildi

Dr. Edibe Taylan, En Başarılı Kadın Yönetici Seçildi

Bizi Takip Et


Sanofi-aventis Türkiye Medikal Direktörü Dr. Edibe Taylan, uluslararası iş dünyasının prestijli ödüllerinden Stevie İş Ödülleri (The Stevie Business Awards) kapsamında, EMEA’in (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi) en başarılı kadın yöneticisi seçildi.

Bu yıl yedincisi düzenlenen, başarılı kadın yöneticilerin ve girişimcilerin aday olduğu yarışmada ödül olan tek Türk yönetici Edibe Taylan oldu.

Dr. Edibe Taylan, başarılı kadın yöneticilerin ve girişimcilerin aday olduğu EMEA Bölgesi En İyi Yönetici kategorisinde, 40’ı aşkın ülkeden katılan 1200’ün üzerinde başvuru arasından ödüle layık görüldü.

Ödülünü Kasım ayında, New York Marriott Marquis Otel’de düzenlenen törende alan Taylan, ödülün sanofi-aventis kadar Türkiye için de büyük önem taşıdığını ve ödülü iş dünyasında yer alan tüm kadınlar adına kabul ettiğini ifade etti.

Taylan sözlerine şöyle devam etti: ‘’Kadın yöneticilerin sayısının artmasının, özellikle üst düzey pozisyonlarda karar alma süreçlerine aktif olarak katılmalarının hem toplumun hem de şirketlerin rekabet gücünü artırdığına inanıyorum. Bu nedenle bu ödül benim çok anlamlı. Bu süreçte beni destekleyen ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Umarım bu ödül kadın çalışanları iş dünyasında aktif rol almaları konusunda cesaretlendirir.’’

DR. EDİBE TAYLAN KİMDİR?

İlaç sektöründe başta medikal, pazarlama, kurumsal işler departmanları olmak üzere çeşitli alanlarda görev alarak 23 yılı geride bırakan Taylan, sektöründeki büyük birleşmelerde yöneticilik görevini başarıyla sürdürdü.

Hekim olarak bir süre görev yaptıktan sonra geçtiği ilaç sektöründe kariyer basamaklarını hızla tırmanan Dr. Edibe Taylan, tüm şirket birleşmelerinde aynı çatı altında görevlerini yürüttü. Halen sanofi-aventis Grubu ülke yönetim kurulu üyeliği ve Türkiye Medikal Direktörü görevlerini sürdüren Dr. Edibe Taylan, hayata geçirdiği ortak çalışma kültürü sayesinde birçok departmanın uzmanlığından faydalanarak sanofi-aventis Türkiye adına birçok ilke ve önemli projeye imza attı.

Taylan’ın önderliğinde bilim insanlarına yönelik hazırlanan İyi Klinik Araştırmalar Eğitimi AkademiKA®’ Programı 7. yılında Dubai, İran ve Mısır gibi pek çok ülkeye ihraç edilen bir değer haline geldi. İlaç geliştirme sürecinde önemli rol oynayan klinik araştırmaları desteklemek amacıyla sanofi-aventis Türkiye ekibi tarafından geliştirilen AkademiKA® Programı, Stevie İş Ödülleri tarafından 2009’un “En iyi yeni ürün” ve “En iyi kurumsal imaj etkinliği” kategorilerinde ödüle değer bulunmuştu.


İçeriği Paylaşın