A-hekim.tv 1 yaşında

A-hekim.tv 1 yaşında

A-hekim.tv 1 yaşında

Bizi Takip Et


Sanofi-aventis ve sanofi pasteur’ün aile hekimliği sistemine ilk adım niteliği taşıyan projesi a-hekim.tv, yayın hayatında 1. yılını tamamladı.

Aile hekimlerine internet üzerinden uzmanlık derneklerinin özel olarak hazırladığı videolarla eğitim desteği sunan a-hekim.tv  birinci yılını; 4 ödül, 12 uzmanlık derneği ile işbirliği, 55 video, 3600 üye, 727 bin dakika izlenme süresiyle doldurdu.

İlk yayınını 20 Nisan 2009’da gerçekleştiren a-hekim.tv bugüne kadar eğitim kursları, klinik beceri kursları, yuvarlak masa tartış¬maları, kongrelerden canlı yayınlar olmak üzere 55 videoyu 3600 aile hekimine ulaştırdı. Toplamda 726.702 dakika izlenen online eğitim kanalı, bu yıl hedeflerini büyüterek hekimlere farklı projeler sunmaya hazırlanıyor.

Birinci Basamak sistemine geçiş döneminde Sağlık Bakanlığı’nın verdiği zorunlu eğitime paralel olarak hayata geçen a-hekim.tv kısa sürede aile hekimlerinin başvuru kaynağı haline geldi. A-hekim.tv bir anlamda Sağlık Bakanlığı tarafından internet üzerinden sağlanan eğitimi destekleyen “online dershane” oldu.

Sadece aile hekimlerinin kulla¬nımına açık olan ve şifre ile girilebilen eğitim portalında, canlı yayınlar sırasında eğitim veren hekime in¬ternet aracılığı ile soru sorulabiliyor ve canlı yayın sırasında yanıtı da alınabiliyor. A-hekim.tv hızlı değişen içeriği ve interaktif yayınlarıyla da aile hekimlerine güncel bilgilerin ulaşmasını sağlıyor.

PRATİSYENLERE YÖNELIK İÇERİK SUNACAK

A-hekim.tv bu yıl yeni projelerle de hekimlere sunduğu hizmetleri çeşitlendirmeye, izleyici kitlesini genişletmeye hazırlanıyor. A-hekim.tv’nin bu yıl imza atacağı ilk yenilik “Uzmanına Danışın” bölümü olacak. Konuyla ilgili uzman hekimlerde gerçekleştirilecek röportajlar akılda kalan sorulara cevap verecek.

Ayrıca 2010 yılında aile hekimliğine geçecek illerdeki pratisyen hekimlerin de projeye dahil olması öngörülüyor. Pratisyen hekimlere yönelik içerikler güncellenme aşamasında. Bunun yanında kanalın genel yapısının biraz daha genişletilerek eğitim içeriği dışında bazı hizmetlere de yer vermesi planlanıyor. Aile hekimlerinin günlük hayatlarını daha da kolaylaştıracak bazı hizmetler devreye girecek.


İçeriği Paylaşın