Yeditepe’den Epilepsi Uygulaması

Yeditepe’den Epilepsi Uygulaması

Yeditepe’den Epilepsi Uygulaması

Bizi Takip Et


Türkiye’de 1 milyona yakın insanı etkileyen, en yaygın nörolojik hastalık olan Epilepsi, halk tarafından daha çok  ‘’Sara ‘’ ismiyle bilinmektedir. Epilepsi hastalığında; kriz anlarında doğru müdahalelerin, erken teşhisin ve düzenli hasta takibinin önemi büyüktür. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, epilepsi hastalığı hakkında toplumu bilinçlendirmek, acil durumlarda hasta ve hasta yakınlarının ihtiyacı olan tüm bilgileri yanlarında taşımalarını sağlamak için  “Yeditepe EpilepsiSİZ’ uygulamasını hazırladı.

Yeditepe EpilepsiSİZ Uygulaması ve Web Sitesi Yayında!

Epilepsi hastalığı hakkında halkın farkındalığını arttırmak, epilepsi hastalarının çeşitli verilerini kayıt edilebilmesine olanak vermek, hasta yakınları ve hekimlerinin doğru veriyi analiz edebilmelerini sağlamak adına, pek çok özelliği içinde barındıran akıllı telefon uygulaması “Yeditepe EpilepsiSİZ” ios ve android işletim sistemlerinde uyumlu olarak birçok telefonda ücretsiz indirilerek kullanılabiliyor. Ios (iphone) ve android kullanan akıllı telefonlarda çalışan uygulama ile birlikte www.yeditepeepilepsisiz.com adresindeki web sitesi de hasta ve hasta yakınlarının merak ettiği tüm sorulara yanıtlar sunuyor.

Uygulamanın en önemli özelliği olan Epilepsi Günlüğü ve Epilepsi Nöbeti video kaydı ile hastalığın teşhis ve tedavisinde gerekli olan çeşitli veriler kayıt altında tutulup, hasta kişinin istediği an doktoru ile paylaşmasına olanak sunuyor.

Yeditepeepilepsisiz.com web sitesi ile senkronize olarak çalışan uygulama android ve ios işletim sistemi olan telefon ve tablet PC’lerde kullanabiliyor.


İçeriği Paylaşın