Abdi İbrahim’den ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Birleşin’ Çağrısı

Abdi İbrahim’den ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Birleşin’ Çağrısı


Bizi Takip Et


Abdi İbrahim, Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği tarafından başlatılan ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Birleşin’ kampanyasını bu yıl da desteklemeye devam ediyor. Kampanya kapsamında Abdi İbrahim Tower, 25 Kasım-10 Aralık tarihleri arasında ışık sistemiyle turuncuya boyanacak.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği tarafından kadına karşı şiddete son vermek ve konuya dikkat çekmek amacıyla başlatılan, Türkiye’de de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği ve öncülüğünde düzenlenen “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Birleşin” kampanyasına Abdi İbrahim bu yıl da destek veriyor. Abdi İbrahim, bu uluslararası etkinliğin bir parçası olarak, kadına yönelik şiddete dur demek için kampanya süresi boyunca Abdi İbrahim Tower’ı ışık sistemiyle turuncuya boyayacak.

Kadına yönelik şiddet ile mücadelenin önemine dikkat çeken ve kadına yönelik şiddetin gerek Türkiye’de gerekse dünyada en yaygın insan hakkı ihlalleri arasında olduğunu belirten Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, “105 yıldır dokunduğumuz hayatları iyileştirmek için çalışıyoruz. O nedenle sosyal ve toplumsal konular bizim için her zaman çok öncelikli. Kadına yönelik şiddet, ülkemizde en kısa zamanda çözülmesi gereken konuların başında geliyor. Birleşmiş Milletler hayata geçirdiği bu proje kapsamında dünyanın dört bir yanında 25 Kasım’da başlayan ve 10 Aralık’a kadar sürecek bir kampanya düzenliyor ve tüm kuruluşları, bireyleri kadına yönelik şiddetle mücadeleye davet ediyor. Dünyanın en büyük sorunlarından biri olan kadına yönelik şiddeti önlemek amacıyla başlatılan bu farkındalık projesinin destekçilerinden biriyiz. Bu amaçla, kamuoyunda farkındalık yaratmak için Abdi İbrahim Tower’ı 16 gün boyunca ışıklarla turuncuya boyayacağız” dedi.  


İçeriği Paylaşın