“İyilik Bebekleri” Organ Bağışı İçin İzmir’de…

“İyilik Bebekleri” Organ Bağışı İçin İzmir’de…


Bizi Takip Et


Ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan “organ bağışı” konusunda toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdüren Organ Nakilleri Bilinçlendirme ve Geliştirme Derneği, bu yıl çocukluk dönemi organ nakillerinin önemine “İyilik Bebekleri” ile dikkat çekiyor.

“Hayata İyilik Kat” sloganından yola çıkılarak gerçekleştirilen “İyilik Bebekleri” projesi 7 Haziran – 7 Temmuz tarihleri arasında Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali TAV Galeri Kültür ve Sanat Platformu’nda sergilenecek. 41 ünlü ismin destek verdiği proje kapsamında, ünlü isimler çocukluk hayallerini paylaştı, dünyaca ünlü oyuncak bebek sanatçıları onların kahramanlarına hayat verdi.

Memorial Sağlık Grubu’nun katkıları ile hayata geçirilen projenin yapımcılığı Zuhal Ceran tarafından gerçekleştirildi. Proje; İyilik Bebekleri ve onlara hayat veren Türkiye’nin en ünlü isimlerinin fotoğraf sanatçısı Cengiz Dikbaş’ın objektifinden yansıyan kareleri ve iyilik bebekleri sergisinden oluşuyor.

Ahu Sungur, Alper Uçar, Prof.Dr. Arzu Kunt, Aslı Şen, Asuman Krause, Atiye, Ayşe Arman, Ayşe Kucuroğlu, Ayşe Tolga, Ayşe Kızılöz, Beki İkala Erikli, Carlos Martin, Deniz Akkaya, Deniz Berdan, Dilara Endican, Ediz Hun, Emek-Sadettin Saran, Ebru Şallı, Eda Taşpınar, Gripin, Gül Gölge Saygı, Haldun Dormen, Hande Kazanova, Hakan Mengüç, Kerem Tunçeri, Kürşat Başar, Prof.Dr. K. Yalçın Polat, Mithat Can Özer, Metin Hara, Nebahat Çehre, Oylum Talu, Pakize Suda, Pınar Altuğ Atacan, Selda Alkor, Selçuk Yöntem, Soner Sarıkabadayı, Saba Tümer, Şahika Ercümen, Tuna Kiremitçi, ve Zeynep Beşerler’in katkıları ile gerçekleşen proje çocuklara sağlıklı bir gelecek sunmayı amaçlıyor.

PROGRAM:

Tarih: 7 Haziran – 7 Temmuz 2016

Yer: Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali TAV Galeri Kültür ve Sanat Platformu


İçeriği Paylaşın