Abdi İbrahim’e Altın Baykuş Ödülü

Abdi İbrahim’e Altın Baykuş Ödülü

Abdi İbrahim’e Altın Baykuş Ödülü

Bizi Takip Et


Yenilikçi ürün ve hizmetleri, cesur ve öncü girişimleriyle, dokunduğu hayatları iyileştirmek için tutkuyla çalışan Abdi İbrahim, Baykuş Ödülleri’nde ‘Altın Ödül’e layık görüldü.

Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği, araştırma sektöründeki başarılı pazarlama ve sosyal araştırmaları değerlendirdiği ‘Baykuş Ödülleri’nde, Abdi İbrahim İlaç Sağlık Ürünleri Bölümü, ertesi gün hapı için Habitus Research firmasıyla yürüttüğü etnografik pazar araştırması ile ‘İçgörülü Baykuş’ kategorisinde Altın Ödül kazandı. Four Seasons Otel’de düzenlenen törende ödülü Abdi İbrahim İlaç Sağlık Ürünleri Bölümü Kıdemli Ürün Müdürü Gözde Uzuner aldı.

Abdi İbrahim İlaç’ın Habitus Research ile ertesi gün hapı için 7 şehirde yürüttüğü etnografik pazar araştırmasına eczacılar, üniversite öğrencileri, birçok yaş grubundan kadın ve erkekler dahil edildi. Araştırma sonucunda kadınların cinsel yaşamlarında genellikle yirmili yaşların ortasına denk gelen bir geçiş dönemi olduğu, cinsel eğilimlerinin ve ertesi gün hapı kullanımları ile hapa bakış açılarının bu geçiş döneminden itibaren değişebildiği gözlemlendi. Kadınlar arasında ertesi gün hapına dair bilinen yanlışlar ve önyargılar saptandı. Yaşanılan şehrin sosyokültürel yapısına göre bireylerin cinselliğe bakış açılarının, arkadaş veya anneleriyle cinsellik konusunda bilgi paylaşımının farklılık gösterdiği ortaya kondu. Erkeklerin ertesi gün hapı alım kararındaki ve satın almadaki rolünün de azımsanamayacak düzeyde olduğu ortaya saptandı.


İçeriği Paylaşın