Evde Ağız Diş Sağlığı Hizmetleri

Evde Ağız Diş Sağlığı Hizmetleri

Evde Ağız Diş Sağlığı Hizmetleri

Bizi Takip Et


Evde Sağlık Hizmetleri; çeşitli hastalıklara bağlı olarak sağlık tesislerine ulaşmakta zorluk çeken bireylerin, yaşam kalitelerini iyileştirmek amacıyla sağlık ekipleri tarafından hastanın kendi ev ortamın da sunulan sağlık hizmetidir. Bu kapsamda İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri aktif olarak  Evde Ağız Diş Sağlığı Hizmetleri sunulmaktadır.

“DİŞ ÇEKİMİ, DİŞ TAŞI TEMİZLİĞİ, HAREKETLİ PROTEZ İŞLEMLERİ”

Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin hizmet sunduğu bölgede yer alan ve evde takibi zorunlu (terminal dönem hastalar, yatalak hastalar, fiziksel ve zihinsel engelli bireyler) olan hastalar  bu hizmetten faydalanabilirler. Evde Sağlık Hizmetleri mobil diş sağılığı ünitesi ile fiziki donanıma sahip olan ekiplerde,  bir diş hekimi ve bir diş protez teknisyeni görev yapmaktadır. Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında “diş çekimi, diş taşı temizliği, hareketli protez işlemleri”  hizmetleri sunulmaktadır. Ayrıca hasta ve hasta yakınlarına “ağız hijyeni” eğitimi de verilmektedir.

Evde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine hasta yakınları doğrudan başvurabilmekte veya    0216 586 35 48-0216 592 41 11 numaralı telefonlardan ilgili birim ile iletişime geçerek müracaat edebilmektedir. Hastaların Evde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine başvurularının akabinde müracaat sırasına göre ziyaret programı hazırlanmaktadır. Evde sağlık hizmeti sunulacak gün ve saat bilgisi hastalara iletilmektedir.

Sevdikleriniz ile birlikte sağlıklı gülümsemeniz için İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Kartal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Sultanbeyli Derviş Ali Hesna Ceylan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Evde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri ekibi ile yanınızda…


İçeriği Paylaşın