Pfizer’de Yeni Gelişmeler

Pfizer’de Yeni Gelişmeler

Pfizer’de Yeni Gelişmeler

Bizi Takip Et


Pfizer Yeni Ürün Geliştirme Hattı; aşılar, biyolojik ürünler ve yüksek öncelikli hastalık alanlarında yeni ürünler geliştiriyor.

Pfizer Inc. Wyeth ile birleşme sürecinin tamamlanmasını takiben ürün geliştirme hattını güncellediğini duyurdu. Her iki şirketin kaynaklarıyla oluşan yeni ürün geliştirme hattı, Faz 1’den ruhsat aşamasına kadar olan 133 programı içeriyor.

Pfizer Farmasotik Araştırma ve Geliştirme Bölümü Başkanı Martin Mackay; “Bu ürün geliştirme hattı Pfizer’in güçlü geleceğini göstermektedir. Wyeth satın alma işlemi geçen yılın sonlarında tamamlandıktan sonra, Ar-Ge kaynaklarımız, küresel kapsamı ve yüksek öncelikli projeler hakkında stratejik kararlar aldık. Şimdi odak noktamız bu sağlık çözümlerimizin dünyadaki hastalara ulaştırılmasıdır.”

Pfizer’den yapılan açıklama şöyle:

PFİZER 6 ARAŞTIRMA ALANINA ODAKLANIYOR

Pfizer, araştırma ve geliştirme çalışmalarında, öncelikli 6 araştırma alanını belirledi. Bunlar; onkoloji, ağrı, enflamasyon, alzheimer hastalığı, psikozlar ve diyabet. Pfizer’in yeni ürün geliştirme hattı, bu 6 çok önemli karşılanmamış tedavi gereksinim alanları ile aşı ve biyolojik ürünlerle ilgili kritik teknolojilerde büyümeye odaklanıyor.

ÜRÜN GELİŞTİRME HATTINDA 600 PROJE VAR

Pfizer’in şu anki ürün geliştirme hattında keşif aşamasından ruhsat aşamasına kadar toplamda 600 proje yer alıyor. Pfizer’in araştırma projelerinin yaklaşık yüzde 70’i ve son evredeki portföyünün yüzde 75’i, öncelikli olan bu 6 tedavi alanı, aşı ve biyolojik ürünlerden oluşuyor.

HEDEF, 2015’TE EN BÜYÜK BİYOTERAPÖTİK İLAÇ ŞİRKETİ OLMAK

Aşılardaki ve biyolojik ürünlerdeki büyüme Pfizer’in 2015’de en büyük biyoterapötik şirketi olma hedefini yansıtıyor. Şirketin ürün geliştirme hattı şu anda toplam 6 aşı ve 27 biyolojik ürünü içeriyor.

PFİZER’İN YENİ PORTFÖYÜ

•    Onkoloji alanında, faz 3 çalışmaları dahil, geliştirilmekte olan 30 bileşik vardır.
•    Alzheimer hastalığı için geliştirilmekte olan 10 bileşik, Pfizer’in bu hastalığın tedavisi için değerlendirmekte olduğu çeşitli mekanizmaları temsil etmektedir.
•    Ağrı alanında 8 bileşik geliştirilmektedir.
•    Enflamasyon için geliştirilmekte olan 11 bileşik vardır.
•    Ürün geliştirme hattında 6 aşı ve 27 biyolojik ürün vardır.

Pfizer’in Ar-Ge aktiviteleri dünya çapında 5 ana merkez ve 9 uzmanlaşmış ünitede yapılacak.


İçeriği Paylaşın