Siemens’in Yeni MR Sistemi, CE Onayı Aldı

Siemens’in Yeni MR Sistemi, CE Onayı Aldı

Siemens’in Yeni MR Sistemi, CE Onayı Aldı

Bizi Takip Et


Biograph mMR sistemi, piyasaya çıkmadan önce değerlendirilmesi ve Avrupa Birliği güvenlik, klinik fayda ve çevresel koruma şartlarını karşıladığının tespit edilmesi üzerine verilen CE onayını alan Siemens’in yeni MR sistemi Avrupa’daki klinik rutin uygulamada tüketicilerin kullanımına sunulacak.

Biograph mMR uyumsuz MR ve PET görüntü kalitesi için tasarlanmış ve tek başına işleyecek şekilde yapılanmış bir 3-Tesla manyetik rezonans (MR) tarayıcı ve entegre bir pozitron emisyon tomografisi (PET) saptama sisteminden oluşuyor.

Üran ile ilgili olarak Siemens’ten verilen bilgiler şöyle:

“MR insan dokusundaki hassas morfolojik ve fonksiyonel ayrıntıları verirken, PET daha ileri giderek insan bedenini aynı zamanda hücresel aktivite ve metabolizma seviyesinde inceliyor. Eşzamanlı veri toplama sayesinde bu yenilikçi sistemin nörolojik, onkolojik ve kardiyak hastalıklarının saptanmasında ve tedavi planının tasarlanması açısından çok yararlı olması bekleniyor.

Biograph mMR ayrıca yeni biyomarker veya yeni terapötik yaklaşımların gelişimi gibi yeni araştırma fırsatlarını da ortaya çıkarıyor. Siemens, Almanya’da Münih Teknik Üniversitesi’nde Klinikum Rechts der Isar üniversite hastanesi, Eberhard Karls University Tuebingen üniversite hastanesi ve ABD’de Boston’da Massachusetts Genel Hastanesi gibi kuruluşlar başta olmak üzere müşterilerinin klinik araştırma tesislerinde birçok Biograph mMR sistemi kurmuş durumda.”


İçeriği Paylaşın