Tiroit Cerrahisi Sempozyumu

Tiroit Cerrahisi Sempozyumu

Tiroit Cerrahisi Sempozyumu

Bizi Takip Et


Koç Üniversitesi Hastanesi Endokrinoloji Bölümü, Tiroit Cerrahisi Sempozyumu’na ev sahipliği yaptı. ‘Tiroit Kanseri Tanı Tedavi ve Takip Kriterleri’, ‘Tiroit Papiller Mikro Kanserlerinde Total veya Unilateral Tiroidektomi Tercihi’ ile ‘Total Tiroidektomide Komplikasyonlar ve Korunma Yöntemleri’ konularının ele alındığı sempozyumun başkanlığını Koç Üniversitesi Hastanesi Endokrinoloji Cerrahisi bölümü Prof. Dr. Serdar Tezelman üstlendi. Sempozyumda tiroit cerrahisinin önemine dikkat çeken Prof. Dr. Serdar Tezelman “1 santimden küçük tiroit kanserleri arttı ancak bunların artışı, ultrasonun yaygın kullanışı ve 3 milimetreden küçük çaptakilere biyopsilerin yapılması sonucunu oluşturmuştur.  Ancak tiroit papiller kanserinde ölüm oranı artmadı” dedi.

Koç Üniversitesi Hastanesi Endokrinoloji Bölümü ev sahipliğinde, ‘Tiroit Cerrahisi’ sempozyumu gerçekleştirildi. Koç Üniversitesi Hastanesi’nde düzenlenen sempozyumda, ‘Tiroit Kanseri Tanı Tedavi ve Takip Kriterleri’, ‘Mikropapiller Tiroit Kanserlerinde Total veya Unilateral Tiroidektomi Tercihi’ ile ‘Total Tiroidektomide Komplikasyonlar ve Korunma Yöntemleri’ konuları tartışıldı.

Sempozyuma, Prof. Dr. Serdar Tezelman, Prof. Dr. Ömer Faruk Ünal, Prof. Dr. Yusuf Bükey, Prof. Dr. Mete Düren, Prof. Dr. Günter Hafız, Doç. Dr. Mehmet Uludağ, Doç. Dr. Özer Makay ve Doç. Dr. Dilek Yazıcı katıldı.

Tiroit Cerrahisi sempozyumunun başkanlığını üstlenen Koç Üniversitesi Hastanesi Endokrinoloji Cerrahisi Bölümü Prof. Dr. Serdar Tezelman “Agresif tümörlerde cerrahi tedavinin genişliği yararlarına” dikkat çekti.

Sempozyumda, “Tiroit Kanseri Tanı Tedavi ve Takip Kriterleri” konusunda bilgi aktaran Koç Üniversitesi Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları bölümü Doç. Dr. Dilek Yazıcı; “Tiroit kanserlerinin takip kriterlerine değindi ve tedavi müdahalelerini” anlattı.


İçeriği Paylaşın