Takeda İlaç Sektöründe Atama

Takeda İlaç Sektöründe Atama

Takeda İlaç Sektöründe Atama

Bizi Takip Et


Takeda Türkiye’de büyümesini sürdürüyor. İlac sektörünün deneyimli isimlerinden Ebru Yavuz, Takeda Pazar Erişim & Ruhsatlandırma & Kamu İlişkileri Direktörü olarak atandı. 234 yıllık köklü bir geçmişe sahip, Japon ilaç devi Takeda, Türkiye’de büyümesini sürdürüyor.

İlaç sektörünün deneyimli isimlerinden Ebru Yavuz, Takeda Pazar Erişim & Ruhsatlandırma & Kamu İlişkileri Direktörü olarak atandı. 22 Şubat 2016 tarihi itibariyle görevine başlayan Yavuz, Takeda için çok önemli odak alanlarından biri olan “Pazar Erişim & Ruhsatlandırma & Kamu İlişkileri” konusuna daha güçlü bir konsantrasyon sağlamak üzere çalışacak.

Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden 1998 yılında mezun olan Ebru Yavuz, 2009 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamlanmıştır. İlaç sektörüne 1998 yılında giriş yaparak 1998-2003 yılları arasında Bilim İlaç’ta çalışmıştır.

2003 yılından itibaren Novo Nordisk’te çalışmaya başlayan Yavuz ruhsatlandırma, fiyatlandırma, geri ödeme, kurumsal ilişkiler ve iletişim olmak üzere bir çok farklı sorumluluk üstlenmiş ve Şubat 2016’da Takeda Türkiye’ye katılmadan önce son olarak Pazar Erişim ve Resmi İlişkiler Direktörü olarak görevini başarıyla icraa etmiştir.


İçeriği Paylaşın