Japon Takeda`dan Yeni Yatırım

Japon Takeda`dan Yeni Yatırım

Japon Takeda`dan Yeni Yatırım

Bizi Takip Et


Takeda Pharmaceutical Company Limited’e (Takeda) bağlı Türkiye kuruluşu olan Takeda İlaç Sağlık San. Tic. Ltd. Şti. için Türk sermayeli Neutec’ten gastroenteroloji, solunum, metabolik, enfeksiyon hastalıkları ve kas iskelet sistemi tedavi alanlarında olmak üzere 13 üründen oluşan seçilmiş bir portföy satın alımını tamamladığını duyurdu.
Takeda’nın Yakın Doğu, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı Danilo Cassani, “Bu portföy alımı, Takeda’nın büyüme stratejisinde Türkiye’nin önemini vurgulamakla birlikte, özellikle akut ve kronik hastalıklarda, ülkedeki hastalara karşı sorumluluğumuzu ve onların tıbbi ihtiyaçlarına adanmışlığımızı göstermektedir” dedi.
Takeda’nın portföy alımının bir parçası olan ürünler arasında; diyabet, kas iskelet sistemi ve enfeksiyon hastalıklarıyla ilgili markaları bulunuyor. Takeda Türkiye’nin yeni atanan Genel Müdürü Gamze Yüceland ise “Bu anlaşma Takeda’nın Türkiye’de büyümesi için yeni bir dönemi müjdeliyor. Bu anlaşma bizi ülkemizdeki hastaların farklı sağlık ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilecek konuma getirmiştir ve erişilebilir kaliteli ilaç portföyümüzü genişleterek, en iyi kariyer ve gelişim fırsatlarını sunduğumuz büyüyen bir ekiple birlikte, işimizi de güçlendirmiştir ” dedi.

İçeriği Paylaşın