Tüp Bebek Merkezi IVI İstanbul açıldı

Tüp Bebek Merkezi IVI İstanbul açıldı

Tüp Bebek Merkezi IVI İstanbul açıldı

Bizi Takip Et


Avrupa ve Güney Amerika’da tüp bebek tedavisi hizmeti veren Valencia İnfertilite Enstitüsü IVI, 18. tüp bebek merkezini Istanbul’da açtı. Merkez’in açılış törenine; Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Belediye Başkan Yardımcısı Vasken Cemil Barın, IVI Yönetim Kurulu Başkanı Luis Saurat ve dünyanın çeşitli köşelerinden gelen IVI yöneticileri katıldı. Merkezle ilgili olarak verilen bilgi şöyle:

“19 yıllık bir geçmişe sahip olan IVI, gelirinin önemli bir bölümünü IVI Vakfı çatısı altında gerçekleştirmekte olduğu kısırlık konusundaki araştırmalara aktarıyor. Ar-Ge çalışmaları ve yılda 21.000’den fazla tüp bebek uygulaması yapan tecrübesiyle birçok yeni teknik ve tedavi protokolü geliştiren IVI, Üreme Sağlığı ve Tüp Bebek Uygulamaları konusunda dünyaca tanınmış bir referans merkezi olarak kabul edilmektedir.
IVI’nin en önemli başarı alanlarından biri de kanser hastalarında doğurganlığın korunması (Fertilite Prezervasyonu) amacıyla başarıyla uyguladığı yumurta ve yumurtalık dokusu dondurma çalışmalarıdır. IVI, kanser tedavisi öncesinde yumurtalık dokusu dondurma yöntemiyle, tedavi sonrası iyileşen bir hastanın çocuk sahibi olabilmesini sağlamış dünyadaki birkaç merkezden biridir. IVI’nin dünyadaki 18. kliniği olarak açılan Istanbul’daki merkezin laboratuvarları IVI’nin kendi standard ve çalışma prensiplerine uygun bir şekilde kuruldu.”

Bünyesinde 4 tıbbi ünite, 5 muayenehane, 6 hasta yatak odası, 2 ameliyathane ve 4 laboratuvarı barındıran IVI Istanbul için şu ana kadar 6 Milyon Euro yatırım yapıldığı ve yatırımların devam edeceği bildirildi.

Açılışta konuşan IVI Grup CEO’su Luis Saurat “Türkiye’ye gelmemizde pazar araştırmamızın rolü büyüktü. Ama İstanbul’un çekiciliği, zengin kültürel geçmişi ve doğal güzelliği bizim bu güzel Avrupa kentine gelmemizde önemli bir rol oynadı” dedi.


İçeriği Paylaşın