Via Hospital Selimiye Hizmete Açıldı

Via Hospital Selimiye Hizmete Açıldı

Via Hospital Selimiye Hizmete Açıldı

Bizi Takip Et


Ağırlıklı olarak kadın doğum ve çocuk hastalıkları alanında hizmet verecek olan, bütün çalışanları kadınlardan oluşan Via Hospital, Üsküdar/Selimiye’de hizmete açıldı.

70 kadın çalışandan oluşan hastane, 55 yatak kapasitesine sahip.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın eşi Özdeyiş Topbaş, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve çok sayıda basın mensubunun katıldığı açılışta; sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi, daha ekonomik, daha etkin ve hasta haklarının korunarak bu hizmetlerin sunulmasının şu anda dünyanın da gündeminde olduğu vurgulandı.

“AMACIMIZ TÜM SAĞLIK SEKTÖRÜNE ÖRNEK OLMAK…”

Via Group İcra Kurulu Başkanı Faruk Yılmaz, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Amacımız, sadece bir hastane grubu olmanın ötesinde sektörümüze de örnek olabilecek bir entegre sağlık hizmet modeli oluşturmaktır, hastalarımızın kendilerini evlerinde hissettikleri ve sonuna kadar güven duydukları, bir sağlık kuruluşu olmaktır. Ayrıca buradan Eylül ayında Sancaktepe’de açılacak 160 yataklı hastanemizin de müjdesini vermek istiyorum.”

“SAĞLIK SEKTÖRÜNDE ULUSLARARASI HİZMET VERİYORUZ”

Türkiye’nin sağlık sektöründe artık uluslararası hizmet verdiğini vurgulayan Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, “Yurtdışından hastalar bizim doktorlarımıza güvenerek geliyor ve daha ucuza daha kaliteli hizmet alıyorlar. Bu da bizim doktorlarımızın ve yapılan yatırımların sayesinde gerçekleşiyor. Kadın doğum ve çocuk 


İçeriği Paylaşın