AİFD`nin Yeni Başkanı Dr. Emin Fadıllıoğlu

AİFD`nin Yeni Başkanı Dr. Emin Fadıllıoğlu

AİFD`nin Yeni Başkanı Dr. Emin Fadıllıoğlu

Bizi Takip Et


Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’nin (AİFD) 6. Olağanüstü Genel Kurulu yapıldı.

Genel Kurul’da, derneğin yeni dönem Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu seçildi. Yeni  Yönetim  Kurulu üyeleri, ilk toplantısında yaptığı görev dağılımı sonucunda, Yönetim  Kurulu Başkanlığı’na Dr. Emin Fadıllıoğlu’nun getirilmesine karar verildi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılıklarına ise Muhittin Bilgütay (Bausch + Lomb Türkiye, Ortadoğu, Kuzey Afrika Bölge Başkanı), Kadir Tepebaşı (Lilly İlaç Genel Müdürü) ve Dr. Şebnem Avşar Tuna (Novo Nordisk İlaç Genel Müdürü) getirildi.

Dr. Mete Hüsemoğlu (AbbVie Türkiye Genel Müdürü) Yönetim Kurulu’nda Sayman üye olarak görev yapacak.

AİFD Başkanlığı görevini Dr. Emin Fadıllıoğlu’na devreden Güldem Berkman, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada, “Doğru ve uzun soluklu politikalar uygulandığı takdirde Türkiye, önümüzdeki yıllarda küresel ilaç sektöründe kilit oyunculardan biri haline gelir. Biz, uzun vadede Türkiye için değer yaratan bir endüstri olmak ve ülkemizi küresel ölçekte bir Ar-Ge ve üretim merkezi yaparak Vizyon 2023 hedeflerine ulaşmak için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

YENİLİKÇİ İLAÇLARA ERİŞİM

AİFD’nin yeni başkanı Dr. Emin Fadıllıoğlu da derneğin yeni dönemde, ilaç sektörünün Hükümet tarafından da benimsenmiş olan stratejik konumunu pekiştirmeye öncelik vereceğini söyledi. AİFD çatısı altında çok değerli bir bilgi birikimini ve uluslararası deneyimi bir araya getirdiklerini ifade eden Fadılloğlu, yaptığı açıklamada AİFD’nin, hastaların yenilikçi ilaçlara erişiminin güçlenmesi ve Türkiye ilaç sektörünün sürdürülebilir bir yatırım ortamına kavuşması, sektörün küresel rekabet gücünü artırılması için paydaşlarıyla işbirliği içinde çalışmaya devam edececeğini belirtti.


İçeriği Paylaşın