AKUT Sömestr Kampında Çocuklarla Buluştu

AKUT Sömestr Kampında Çocuklarla Buluştu

AKUT Sömestr Kampında Çocuklarla Buluştu

Bizi Takip Et


Geleceğimiz olan çocuklarımızın afetler ve acil durumlar karşısında hazırlıklı olması, afetler karşısında dayanıklı bir toplumun temellerinin atılması, çocuklarımızın doğa ile iç içe yaşamanın verdiği farkındalık ile doğaya saygılı ve özgüveni yüksek bireyler olarak yetişmesinin amaçlandığı AKUT Doğada Yaşam Sömestr Kış ve Kayak Kampı Isparta Davraz Dağı’nda başladı.

30 çocuk ve 8 eğitmen ile başlayan kampta öğrencilerimiz kayak ve snowboard eğitiminin yanı sıra, kış şartlarında hayatta kalma, doğada yön bulma, gece yürüyüşü, ip düğüm sistemleri hakkında eğitimler alıyorlar.

Kayak merkezine yakın bölgede, dağ evinde konaklayan katılımcılar, eğitmenler gözetiminde doğanın tadını çıkarırken doğaya saygılı olma bilinci ediniyorlar. Kış sporları yapılırken karşılaşılabilecek acil durumlarda hayatta kalma konusunda eğitimler alacak olan katılımcılar, kamp içerisinde kar mağarası ve igloo yapımını öğrenecekler.

AKUT Doğada Yaşam Sömestir Kış ve Kayak Kampının ikinci grup eğitimi 29 Ocak tarihinde başlıyor.  AKUT gönüllüleri, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın gelişimine katkı sağlamaya devam edecektir.


İçeriği Paylaşın