Alın Bölgesindeki Kırışıklıklar Kardiyovasküler Hastalıklara İşaret

Fransız bilim insanları, kaşın üst kısmında yer alan kırışıklıkların kardiyovasküler hastalıkların belirtilerinden biri olduğunu ortaya çıkardı.

Alın Bölgesindeki  Kırışıklıklar Kardiyovasküler Hastalıklara İşaret

Bizi Takip Et


Yapılan yeni bir araştırmaya göre, derin alın kırışıklıkları olan kişilerin kardiyovasküler hastalıktan hayatını keybetme riskleri daha yüksek.

RİSK 10 KAT DAHA FAZLA

Çalışmaya göre; alındaki kırışıklıklar, o kişinin kardiyovasküler hastalıktan hayatını kaybetme riskinin 10 kat daha fazla olduğunu açıkladı.

Fransız bilim insanlarının yaptığı 20 yıllık çalışmaya göre; kaşın üst kısmında yer alan kırışıklıklar, kalp rahatsızlıkları veya felç gibi olası sorunlar için kırmızı bayrak niteliği taşıyor.

20 YILDIR ARAŞTIRILIYOR

Çalışmada, 20 yıldır sağlıklı olan 32, 42, 52 ve 62 yaşlarında 3 bin 200 yetişkin analiz edildi. Bu kişilerin alnındaki kırışıklıkların sayısına ve derinliğine bağlı olarak puan verildi.

Sıfır, cildin tamamen pürüzsüz olduğu, üç ise ciltte çok sayıda derin kırışıklık olduğu anlamına geliyordu.Yüksek puan alan kişilerin kardiyovasküler hastalıktan hayati riskinin biraz daha yüksek olduğunu tespit ettiler.

İki ve üç puan alanların, sıfır puan alanlara göre hayati risklerinin 10 kat daha fazla olduğunu buldular. Çalışmaya göre, kırışıklık skorunuz ne kadar yüksekse kardiyovasküler yaşam riskiniz de o kadar artıyor.


İçeriği Paylaşın