Alvimedica, Stentte Altın Standart için Klinik Araştırma Başlattı

Alvimedica, Stentte Altın Standart için Klinik Araştırma Başlattı

Alvimedica, Stentte Altın Standart için Klinik Araştırma Başlattı

Bizi Takip Et


Diyabetli kalp hastalarına yönelik, ilk diyabetik ilaç stent “Cre8™ EVO” Klinik sonuçlarının kalp sağlığında radikal bir değişime katkıda bulunması bekleniyor.

Girişimsel kardiyoloji, yenilikçi stent ve kateter üreticisi Alvimedica Medikal Teknolojileri, diyabetli kalp hastalarına yönelik tasarladığı stenti için uluslararası boyutta bir Klinik Araştırma başlattı.

Diab8 Klinik Araştırması’nın başlatıldığı; geçtiğimiz günlerde Paris’te akademisyenler, hekimler, araştırmacılar ile medikal dünyanın en büyük firmalarının katıldığı, girişimsel kardiyovasküler tıbbın en önemli kongrelerinden EuroPCR’da duyurulduğunda, tıp çevrelerince büyük ilgi ile karşılandı. 

Diab8 Klinik Araştırması diyabetli kalp hastaları için tasarlanmış ilk diyabetik ilaç salımlı stent Cre8™ EVO nun üstün etkinliğini kanıtlamak amacıyla yapılıyor.  Üç yıl sürecek Araştırma uluslararası platformda alanında yapılan üstün etkinlik kanıtlamaya yönelik ilk ve tek klinik araştırma olma özelliği taşıyor. Üstün etkinlik özelliği medikal dünyada, bu stentin alanında “altın standart” olarak nitelendirilen kriterlere sahip olduğunun tescili anlamına geliyor. Klinik sonuçların radikal bir değişime katkıda bulunması bekleniyor.

Üstün etkinliğin Klinik Araştırma ile kanıtlanması diyabetli kalp hastaları için en iyi çözümü sunmak açısından büyük önem taşıyor. Çünkü diğer kalp hastaları ile karşılaştırıldığında, diyabetli kalp hastalarında yapılan kardiyovasküler girişimin başarısız olarak tekrar müdahale ihtiyacı yarattığı gözleniyor. Cre8™ EVO’nun etkili tedavi yöntemi ise tekrar müdahaleleri önleyerek hastaların daha konforlu bir yaşam sürmelerine imkan veriyor.

Avrupa ve Asya’da, Türkiye’de dâhil 13 farklı ülkede, 55 merkezde 3040 hasta ile gerçekleştirilen Araştırma’nın bütçesi 10 Milyon Dolara ulaşıyor. Araştırma ekibinin başkanlığını girişimsel kardiyolojinin dünyadaki en yetkin uzmanlarından Prof. Dr. Roxana Mehran yürütüyor. Bilim çevrelerinde akademisyen, klinisyen ve araştırmacı kimliği ile başarılarından sıkça söz ettiren Mehran, New York Mount Sinai Icahn School of Medicine’da Kardiyoloji Profesörü ve Toplum Halk Bilimi Profesörü olarak görevlerini yapıyor.

Araştırmanın sonucunun bilimsel ve ekonomik boyutta topluma katkı sağlaması bekleniyor. Tüm dünyada 8 milyar dolarlık stent pazarının yüzde 35’ini diyabetli hastalar oluşturuyor. Bu alanda Cre8™ EVO’nun en iyi ürün olarak pazar payını arttırması ile daha fazla ihracat potansiyeline de imkân sağlanacak. Diyabet hastalığının görülme sıklığı dünya genelinde on birinci sırada yer alırken, ilerleyen zamanlarda görülme sıklığının daha da ciddi boyutlara geleceği öngörülüyor.


İçeriği Paylaşın