Medical Park Ordu Hastanesi Açıldı

Medical Park Ordu Hastanesi Açıldı

Medical Park Ordu Hastanesi Açıldı

Bizi Takip Et


Medical Park Hastaneler Grubu, 13. hastanesini Ordu ilinde açtı. Hasta kabulüne başlayan Medical Park Ordu Hastanesi’nde düzenlenen basın toplantıda konuşan Medical Park Ordu Hastanesi Genel Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Sağra, hastanenin yaklaşık 17.000 m2’lik kapalı alanı ile bölgenin en büyük hastanelerinden biri olma özelliğini taşıdığını bildirdi. Hastaneyle ilgili şu bilgileri verdi:

“Akıllı bina teknolojisine sahip olan hastanemiz, çevreyle uyum içinde, bodrum ve çatı katı dahil toplam 4 kattan oluşmaktadır. Yatay hazırlanmış mimari projesiyle sağlık hizmetlerinin daha rahat bir şekilde verilebilmesi sağlanmıştır.”

Medical Park Ordu Hastanesi’nde; hekim, hemşire, hasta hizmetleri, idari ve destek hizmetlerle birlikte tüm birimlerde yaklaşık 300 kişiye istihdam yaratıldığına da değinen Uzm. Dr. Sağra,  ilerleyen zamanda bu sayının yaklaşık  450’ye ulaşacağını söyledi.

BÖLGE İÇİN KAZANÇ

Toplantıda konuşan Medical Park Ordu Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Kemal Bulut ise; Medical Park Ordu Hastanesi’nin birçok bölümüyle bölge açısından büyük bir kazanım olacağını vurgulayarak, “Özel olarak dizayn edilmiş Anjiyo ve Kardiyovasküler Cerrahi bölümleriyle kaliteli sağlık hizmetini daha da artıracağız. Tüm branşlarda, alanında son derece deneyimli ve uzman bir kadroyla, gelişkin bir teknolojiyle hizmet vereceğiz” dedi.

Medical Park Ordu Hastanesi’ne gelen hastaların, tanıdan tedaviye kadar tüm aşamaları aynı sağlık kurumunda tamamlayabileceklerini anlatan Başhekim Dr. Bulut, “Hastanemize gelen hastalar, A’dan Z’ye tüm sağlık ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Tahlil ve tetkikler için başka, tanı için başka, tedavi için başka hastaneler arasında mekik dokumayacak” diye konuştu.

YOĞUN BAKIMDA REFERANS MERKEZİ

Başhekim Dr. Bulut, hastanenin son teknolojiyle donatılmış Yoğun Bakım bölümlerinin de bölge açısından bir şans olduğunu ifade ederek şöyle devam etti:

“Dahili, Cerrahi, Yenidoğan, Kardiyovasküler Cerrahi ve Koroner Yoğun Bakım ünitelerimizde kesintisiz hizmet sunacağız.  Yoğun bakım bölümlerimizle bölgede referans merkezi olmayı planlıyoruz. Biri sadece Kardiyovasküler Cerrahisi ameliyatlarına ayrılmış, en modern teknolojiyle donatılmış toplam 6 adet ameliyathanemiz mevcut. Medical Park Ordu Hastanesi bünyesinde 12’si yeni doğan, 9’u genel cerrahi,  8’i koroner, 6’sı dahili ve 5’i KVC’ye ayrılmış toplamda 40 yatak kapasiteli yoğun bakım üniteleri bulunmaktadır.        Hastanemizde 98 yatak kapasiteli yatan hasta kliniği ve 27 adet gözlem yatağı mevcuttur. Gözlem yataklarımızın 16’sı acil gözlem, 6’sı anjiyo sonrası gözlem ve 5’i servis gözlemi için hastalarımızın hizmetine sunulmuştur.”

Medical Park Ordu Hastanesi, Koroner Anjio ve Kalp Cerrahisi başta olmak üzere, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Genel Cerrahi, Ortopedi,  Pediatri gibi bütün uzmanlık dallarında hizmet verecek. Yakın bir zamanda da Tüp Bebek Ünitesi açılması planlanıyor.


İçeriği Paylaşın