Reaktif Hipoglisemi Merkezi Açıldı

Reaktif Hipoglisemi Merkezi Açıldı

Reaktif Hipoglisemi Merkezi Açıldı

Bizi Takip Et


Son beş yılda büyük artış gösteren Reaktif Hipoglisemi (tepkisel kan şekeri düşmesi) hastalığıyla mücadele için Türk Diabet Cemiyeti Harbiye Özel Diabet Hastanesi’nde Reaktif Hipoglisemi merkezi açıldı.

Türk Diabet Ve Obezite Vakfı, insan sağlığını tehdit eden kronik hastalıklar arasına Reaktif Hipoglisemi (tepkisel kan şekeri düşmesi) denilen yeni bir hastalığın daha katıldığını bildiren bir açıklama yaptı.  Türk Diabet Cemiyeti Harbiye Özel Diabet Hastanesi’nde Reaktif Hipoglisemi merkezi açılmıştır

Açıklamada, “Reaktif Hipoglisemi, son beş yılda toplumda çok büyük bir artış göstermektedir. Genellikle genç yaştaki hanımlarda görülmektedir. Çabuk acıkma, uzun açlığa dayanamama, devamlı tatlı isteği ile fenalık, baş ağrısı nadiren de bayılma nöbetleri ile kendini göstermektedir” denildi.

Açıklama şöyle devam ediyor:

“Reaktif Hipoglisemi hastalığı, önlem alınmaması halinde yüzde 30’u ileride şeker hastalığına dönüşüyor, devamlı kan şekeri düşüklüğüne bağlı olarak beyin, karaciğer ve kalpte bozukluklara neden olan bu hastalık ile savaş ve halkın aydınlatılması, bilinçlendirilmesi için Türk Diabet Cemiyeti Harbiye Özel Diabet Hastanesi’nde Reaktif Hipoglisemi merkezi açılmıştır.”


İçeriği Paylaşın