Avusturya Sen Jorj Hastanesi 140.Yılını Kutladı

Avusturya Sen Jorj Hastanesi 140.Yılını Kutladı

Avusturya Sen Jorj Hastanesi 140.Yılını Kutladı

Bizi Takip Et


1872 yılındaki kolera salgını sırasında Avusturya Graz’dan gelen iki rahibe hemşire tarafından kurulan ve Türkiye’nin en eski özel hastaneleri arasında yer alan Avusturya Sen Jorj Hastanesi 140. yılını hastane merkezinde kutladı.

Hastanede gerçekleşen etkinliğe, Avusturya Başkonsolosu Paul Jenewein, Avusturya Büyükelçiliği-Müsteşarı Sabine Kroissenbrunner, Avusturya Başkonsolosluğu Kültür Ofisi Direktörü Konsolos Doris Danler, Avusturya Başkonsolosluğu Ticari Konsolos Marco Garcia, Avusturya Lisesi Kurucu Temsilcisi, kurumun eski ve yeni doktorları, kurum çalışanları ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.

Kuruluş yıldönümü için düzenlenen program Kokteyl ile başlayıp ardından konuşmalar ve sonrasında Saphir Yaylı Çalgılar Dörtlüsü konseri ile devam etti.

Kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen kutlama programında konuşan Avusturya Başkonsolosu Paul Jenewein, Avusturya Konsolosluğu olarak her zaman hastanenin arkasında olduklarını belirtti.

Yine konuşmacılar arasında yer alan Avusturya Sen Jorj Hastanesi Genel Müdürü Agah Durukal, ‘‘140 yıldır sağlıklı bir dünya için çalışıyoruz’’ dedi.

Avusturya Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Erdal Kaleli,  “Bu hastanenin Avusturya ve Türkiye arasında 140 yıldır süren bir iletişim aracı, bir köprü olduğunu” belirtti.


İçeriği Paylaşın