Amerikan Hastanesi Dr. Gabor Maté’yi Türkiye’de Ağırladı

Amerikan Hastanesi Dr. Gabor Maté’yi Türkiye’de Ağırladı

Amerikan Hastanesi Dr. Gabor Maté’yi Türkiye’de Ağırladı

Bizi Takip Et


Amerikan Hastanesi bünyesinde bulunan Code Lotus Mindfulness Merkezi, 19 Eylül 2018 Çarşamba günü “Vücudunuz Hayır Diyorsa: Zihin/Beden Birliği & Stres-Hastalık Bağlantısı” konferansına ev sahipliği yaptı. Amerikan Hastanesi Code Lotus Mindfulness Merkezi, Özel Saint Benoît Fransız Lisesi Silüet Salonu​’nda düzenlenen etkinlik kapsamında dünyaca ünlü konuşmacı ve yazar Dr. Gabor Maté’yi ağırladı.

Amerikan Hastanesi bünyesinde bulunan Code Lotus Mindfulness Merkezi, “İyileştir Kendini” mottosuyla fiziksel sağlığın yanı sıra, zihinsel ve ruhsal sağlığa da katkıda bulunacak nitelikteki bütünsel yaklaşımları benimseyip herkesi bilinçli farkındalık konusunda bilinçlendirerek, iyi olma halini aşılamayı hedefliyor. Bu amaçla dünyaca ünlü doktor ve yazarları ağırlayarak etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

Code Lotus Mindfulness Merkezi, 19 Eylül 2018 Çarşamba günü Özel Saint Benoît Fransız Lisesi Silüet Salonu​’nda dünyaca ünlü konuşmacı ve yazar Dr. Gabor Maté’yi ağırladı.  Dr. Gabor Maté, sorunlara kısa ve geçici çözümler bulmak yerine bilimsel verilere, geçmiş vakalara ve kendi deneyimlerine dayanarak, insanların kendilerini iyileştirmelerine ışık tutuyor. Seminerde, çağımızın yoğun stresiyle mücadele eden kişiler için faydalı olabilecek öğretilere yer verildi.

Etkinlikteki ilk oturumda “Biyo-psikososyal Bakış Açısından Sağlık ve Hastalık: Hastalığın Başlamasında Duyguların Rolü” ele alınırken, ikinci oturumda “Beden – Zihin Birliği ve Stresin Doğasını Bilimsel Olarak Anlamak, Hayır Demek: Stresi Uzaklaştırarak Sağlığa Kavuşmak” konuları tartışıldı.


İçeriği Paylaşın