Anne ve Bebek Sağlığı Temalı İstanbul Toplantıları Bakırköy’den Başladı

Anne ve Bebek Sağlığı Temalı İstanbul Toplantıları Bakırköy’den Başladı

Anne ve Bebek Sağlığı Temalı İstanbul Toplantıları Bakırköy’den Başladı

Bizi Takip Et


‘’ANNE BİLİYOR MUSUN?’’

Ülkemizin geleceğini oluşturacak sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi için Sağlık Bakanlığı’nın çalışmalarına destek veren Fransız ilaç firması Biocodex, İstanbul’daki ‘’Anne Biliyor Musun?’’ projesini Bakırköy’de başlattı.

Biocodex Türkiye Pazarlama Müdürü Sayın Kerim Erkayran;

‘’Bugün burada biraraya gelmemizin sebebi, anne ve bebek sağlığı. Türkiye genelinde Biocodex olarak yaptırdığımız araştırmada gördüğümüz, içerisinde bulunduğumuz dönem itibariyle annelerimizin kafaları özellikle bebek bakımı konusunda çok karışık’’ dedi.

Sayın Erkayran sözlerine şu şekilde devam etti;

‘’Özellikle sosyal medyanın yanı sıra görsel veya işitsel medyadan o kadar çok bilgi akışı oluyor ki, verilen bilgilerin yanlışlığı kafaları karıştırıyor. Buradan yola çıkarak Biocodex Türkiye olarak, herhangi bir ticari beklentisi olmaksızın sosyal sorumluluk projesini hayata geçirme kararı aldık. Dolayısıyla Türkiye Sağlık hizmetlerine destek vermeye çalışıyoruz’’

‘’Anne Biliyor Musun?’’ Biocodex toplantısına, Bakırköy Belediye Başkanı Sayın Dr. Bülent Kerimoğlu ve Bakırköy Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Nurcan Alan  destek verdi.

Toplantıya katılan hamile ve bebekli anneler projeye büyük ilgi gösterdi.

‘’Anne Biliyor Musun?‘’ Temalı proje toplantısına katılan anne ve bebek adaylarına ayrıntılı bilgi veren Doğum Uzman Dr. Sayın Nilgün Doğan Öztürk, gebelik öncesi ve gebelik sırasında doktor kontrolünün önemini, gebelik döneminde ideal kilo alımı, gebelik taramalarının önemi ve daha birçok konu hakkında bilgi verdi.

Biocodex’in ‘’Anne Biliyor Musun?’’ projesini ülkenin her bölgesinde, stand-up lezzetinde anlatan, Ebe Pınar Mallı’yı, Bakırköy’de de iştirak eden anne ve anne adayları ilgi ile takip etti. Takip etmekle de kalmayıp, aralarında bir iletişim kanalı olmasını sağladı.

Toplantı sonunda Biocodex Türkiye Ürün Müdürü Çağrı Güzel, Bakırköy Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Nurcan Alan, Doğum Uzman Dr. Nilgün Doğan Öztürk, Ebe Pınar Mallı ve Uzman Dr. Hüseyin Çelebi’ye plaketlerini verdi.

 


İçeriği Paylaşın