Hamilelik ve Doğum Sürecine Sağlıkla Hazırlanın

Hamilelik ve Doğum Sürecine Sağlıkla Hazırlanın

Hamilelik ve Doğum Sürecine Sağlıkla Hazırlanın

Bizi Takip Et


Anne baba adayları; hayatlarının en özel dönemi olan hamilelik ile doğum sürecine bilinçli bir şekilde hazırlanmak için, son yıllarda öne çıkan hazırlık kurslarını sıklıkla tercih ediyor. Memorial Sağlık Grubu’nun geleneksel olarak her yıl ücretsiz düzenlediği doğuma hazırlık kursları, keyifli ve stressiz bir şekilde doğuma kolay geçiş sağlıyor.

SAĞLIKLI BİR HAMİLELİK DÖNEMİ İÇİN DOĞRU BİLGİLENDİRME ŞART

Doğuma hazırlık kursunun amacı hamilelik süreci, doğum zamanı ve bebek bakımı gibi konularda anne ve baba adaylarını bilinçlendirmek, endişelerden uzak tutmak ve mutlu bir hamilelik dönemi ile sağlıklı bir doğum aşamasına hazırlamaktır. Doğuma hazırlık kurslarında anne karnındaki bebeğin gelişimi, takibi ve gebelik süresince yapılması gereken testlerden bir doğumun nasıl olması gerektiğine kadar tüm bilgiler kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından anne ve baba adaylarına aktarılmaktadır. Sağlıklı bir hamilelik geçirebilmeleri için gebelere tüm doğum süreci hakkında hem teorik hem de pratik bilgiler verilmektedir.

Doğum öncesi kurslarda;

  • Diğer bebek bekleyen çiftlerle sosyalleşebilir
  • Baba adayının doğuma daha fazla dahil olmasını sağlayabilir
  • Doğum korkularınızı azaltabilir
  • Endişelerinizi diğer annelerle paylaşabilir
  • Doğum konusunda bilgi sahibi olmak istediğiniz tüm sorularınızı uzman hekimlere sorabilirsiniz.

GEBELİK SÜRESİNCE DENGELİ BESLENME KURALLARINI BİLMEK ÇOK ÖNEMLİ

Doğuma hazırlık kursunda gebelik süresince oluşabilecek cilt sorunları ve tedavi yöntemleri de anlatılan konular arasında yer almaktadır. Ayrıca gebelik oluşumu, gebelik süresince anne adaylarında meydana gelen fizyolojik değişiklikler, gebelik süresince risk oluşturabilecek durumlar ele alınmaktadır. Doğum ağrısını azaltıcı yöntemler anestezi doktoru tarafından katılımcılarla aktarılmaktadır. Anne adayı gebelik süresince dengeli ve yeterli beslenme hakkındaki bilgileri beslenme ve diyet uzmanı tarafından almaktadır.

MUTLAKA BİLMENİZ GEREKENLER

  • Erken doğum durumunda alınabilecek tedbirler
  • Gebelik sürecinin ardından bebek doğduktan sonraki süreçle ilgili bebeğin beslenmesi
  • Anne sütü ve emzirmenin önemi, bebeklik ve çocukluk dönemi aşıları ile bebek bakımı ile ilgili pratik bilgiler
  • Bebeğin banyosu, göbek bakımı ve masajı

HAMİLELİK YOLCUĞUNUZDA YALNIZ DEĞİLSİNİZ

40 hafta süren hamilelik yolculuğunda, anne adaylarının bilinçli ve mutlu bir hamilelik dönemi geçirmeleri için düzenlenen Memorial Antalya Doğuma Hazırlık Kursları halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. Doğuma Hazırlık Kursu Ekim ayının 08,15, 22 Cumartesi günleri, 14.00-16.00 saatleri arasında Memorial Antalya Hastanesi konferans salonunda ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.


İçeriği Paylaşın