KKTC’de Göz Taraması Yapıldı

KKTC’de Göz Taraması Yapıldı

KKTC’de Göz Taraması Yapıldı

Bizi Takip Et


Göz Nurunu Koruma Vakfı çatısında hizmet veren Bayrampaşa Göz Hastanesi ekibi, KKTC’de 10 okulda göz taraması gerçekleştirdi. Toplam 1508 öğrencinin göz taraması yapıldı. İskele Bekirpaşa Lisesi’nde başlayan taramalara KKTC Sağlık Bakanı Dr. Ahmet KAŞİF de katıldı.

Göz Nurunu Koruma Vakfı Yönetimi ile KKTC Sağlık Bakanlığı yetkilileri arasında “Sağlık Turizmi” alanında gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında ücretsiz göz sağlığı taraması da bulunuyor. Okullarda gerçekleştirilen göz taraması Göz Nurunu Koruma Vakfı tarama ekibi ile KKTC göz doktoru gözetiminde gerçekleştirildi.

Vakıf bünyesinde; Bayrampaşa Göz Hastanesi, İdealtepe Göz Merkezi ve Yıldırım Göz Merkezi (Bursa) bulunuyor. Bayrampaşa Göz Hastanesi ve göz merkezlerinde yılda 110.000 – 120.000 muayene, 5.000 – 6.000 ameliyat ve 17.000 – 18.500 çeşitli müdahaleler ileri teknolojiye sahip cihazlarla, kar gayesi gütmeden gerçekleştiriliyor.

Akademik düşünce ve erken teşhiste doğru tedavi amacıyla hastanede, “Şaşılık ve Çocuk, Glokom (Göz Tansiyonu), Katarakt (Fako), Tıbbi Retina (Argon Laser, Anjiyo, Ultrason) ve Cerrahi Retina, Kontakt Lens, Refraktif Cerrahi (Excimer Laser), Oküloplastik Cerrahi (Estetik, Kapak, Gözyaşı Kanalları, Protez)” tedavi birimlerinde modern teknolojiye sahip cihazlarla hizmet veriliyor.

Kar amacı gütmeyen vakfın tarama ekipleri tarafından, kurulduğu günden itibaren, erken teşhis amacıyla okullarda göz taramaları gerçekleştirildi. Göz kusuru tespit edilen öğrencilerin tedavi imkanları sağlandı. Taramalar, halka bilgi vermek ve hizmet etmek amacıyla mahalle, köy ve işyerlerinde de gerçekleştirildi.


İçeriği Paylaşın