Sanofi Pasteur’dan Aşı Araştırması

Sanofi Pasteur’dan Aşı Araştırması

Sanofi Pasteur’dan Aşı Araştırması

Bizi Takip Et


Sanofi-Aventis`in aşı bölümü olan Sanofi Pasteur’un,  Dünya Sağlık Örgütü`nün domuz gribiyle ilgili alarm seviyesini 4. evreden 5. evreye çıkarma kararı sonrasında, yeni grip virüsü A/H1N1`in yayılmasını önlemeye yönelik çalışmalara destek verdiği açıklandı.

Yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Salgın alarmında bir üst evreye çıkılması, bir salgının ortaya çıkma olasılığının arttığı anlamına geliyor. Bu karar nedeniyle, Sanofi-Aventis Grubu`nun salgın hazırlık planlarında yeni aşamalara geçildi. Şirketimiz DSÖ`nün 27 Nisan 2009`da aldığı tavsiye kararı uyarınca mevsimsel grip aşısı üretmeye devam edecek ve ayrıca yeni A/H1N1 virüsüne karşı etkili olduğunu belirleyeceği bir aşıyı geliştirmek için hazır durumda bekleyecek.”

Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, domuz gribinin yayılma durumunu izlemek amacıyla Dünya Sağlık Teşkilatı, Amerika Birleşik Devletleri Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanlığı, Amerika Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezleri, Meksika Hükümeti, Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi başta olmak üzere dünya genelindeki çeşitli sağlık otoriteleri ile iletişim içinde oldukları bildirildi.


İçeriği Paylaşın