Esas Holding, Sağlık Yatırımlarını Medline Çatısında Topluyor

Esas Holding, Sağlık Yatırımlarını Medline Çatısında Topluyor

Esas Holding, Sağlık Yatırımlarını Medline Çatısında Topluyor

Bizi Takip Et


Esas Holding, sağlık alanındaki yatırımlarını ‘Medline Sağlık Grubu’ çatısı altında topluyor. 11 Ekim ‘de gerşekleştirilen basın toplantısında  acil sağlık, evde sağlık ve hastanecilik alanında Türkiye’nin kapsamlı sağlık gruplarından biri olmayı hedeflediklerini söyleyen Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Medline Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kamışlı, “Hastanelerimize 3 yılda 100 milyon dolar yatırıp 2 bin yeni istihdam yaratacağız” dedi.

Sağlık sektöründeki faaliyetlerini Medline Sağlık Grubu çatısı altında toplayan Esas Holding, önümüzdeki dönemde hastanecilik alanına 100 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı. Erhan Kamışlı, “Esas Holding, 2001 yılından beri sağlık sektöründe faaliyet gösteriyor. Medline markamızla yıllardan beri verdiğimiz kaliteli ve rakipsiz hizmetle Türkiye’nin özel sektördeki en büyük acil sağlık ve evde sağlık hizmeti veren şirketi olduk. Birleşik Sağlık Kurumları markası ile özel hastanecilik yatırımlarımızı belli bir noktaya getirdikten sonra şimdi, 16 senelik köklü bir marka olan Medline, hastanecilik dahil tüm sağlık yatırımlarımıza isim veriyor ve Medline Sağlık Grubu olarak sağlıkta kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. Hastanecilikteki hedefimiz halen toplam 550 olan hastane yatak kapasitemizi önümüzdeki 3 yıl içinde yapacağımız yeni satın almalarla 1000 yatağa çıkarmak” diye konuştu.

Kasım ayında Antalya’da yeni bir hastane açacaklarının haberini veren Medline Sağlık Grubu Genel Müdürü Gürkan Ergenekon, “Medline Hastaneleri son 1 yılda 1 milyon kişiyi tedavi etti. Hedefimiz, geniş bir coğrafyaya yayılıp, toplumun her kesimine hitap eden yapımızla hasta sayımızı çok daha yukarılara çıkarmak. Kasım ayında faaliyete başlayacak Antalya hastanemizle 21 branşta hizmet vereceğiz” dedi.


İçeriği Paylaşın