Novartis Ve Karaciğer Nakli Derneği’nden Eğitim Bursu

Novartis Ve Karaciğer Nakli Derneği’nden Eğitim Bursu

Novartis Ve Karaciğer Nakli Derneği’nden Eğitim Bursu

Bizi Takip Et


Novartis ve Karaciğer Nakli Derneği iş birliği ile karaciğer nakli konusuna gönül vermiş ve bu konuda yeni çalışmalar yaparak katkı sağlamayı hedefleyen doktorlara yurtdışında eğitim bursu sağlanacak. Karaciğer Nakli Derneği’nin 2007 yılından bu yana yürüttüğü ve yaklaşık 30’a yakın genç doktorun faydalandığı proje, bu yıl Novartis’in katkılarıyla yürütülüyor.

Karaciğer nakli yapan ve bu konuda araştırma yapan iyi eğitimli ve nitelikli doktor sayısını artırarak organ nakli sayısı ve ameliyat sonrası başarıya katkı sağlamayı amaçlayan proje ile mesleğe yeni adım atan genç doktorların konularında uzman kliniklerde eğitim almaları sağlanıyor. Türkiye’deki organ nakli merkezleri ile uluslararası organ nakli merkezleri arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinin de hedeflendiği projeye dahil olan doktorlar 3 aylık bir eğitimden faydalanacak.

Seçici kurul tarafından belirlenerek yurtdışında burslu eğitim hakkı kazanan doktorlar bu haklarını 1 yıl içerisinde değerlendirebilecek. Doktorların eğitim, gidiş-dönüş uçak bileti ve konaklama harcamaları program dahilinde karşılanacak.

Bursa başvuracak doktorlarda; T.C. vatandaşı olmak, Genel Cerrahi ya da Gastroenteroloji konularında uzmanlık, İngilizce, Almanca ya da Fransızca dillerinden birini iyi derecede bilmek, üniversite, devlet ya da özel hastanede çalışmak koşulları aranıyor. Ayrıca çalışılan kuruluşun kürsü ya da bölüm başkanından olmak üzere en az iki kişiden referans mektubu getirilmesi bekleniyor.

Organ nakli alanında uzmanlaşmak isteyen ve bu konuya gönül veren doktorlar,  www.karacigernaklidernegi.org adresinden 1 Kasım 2012 tarihine kadar başvuru yapabilir.


İçeriği Paylaşın