AstraZeneca Küresel Çeşitlilik Ödülü Aldı

AstraZeneca Küresel Çeşitlilik Ödülü Aldı

AstraZeneca Küresel Çeşitlilik Ödülü Aldı

Bizi Takip Et


AstraZeneca İngiltere’de iş hayatında kadınları en çok destekleyen sekiz firmadan biri olarak ilan edildi. AstraZeneca aynı zamanda The Times Dergisi’nde ‘Kadınlar için en iyi 50 işyeri/işveren’ listesinde yer aldı.

Fırsat Şimdi (Opportunity Now) Uluslararası ‘Uygulamada Mükemmellik Ödülleri’ çalışma ortamında cinsiyet eşitliği ve çeşitlilik konularında bir girişime sahip olmanın yanısıra uygulamanın en az üç ülkeden birden gerçekleştiriliyor olması şartını da arıyor.

AstraZeneca Asya Pasifik Bölgesi İnsan Kaynakları Ekibi’nin kadın çalışanlarını iş yerinde desteklemeyle kaydettiği anlamlı ilerleme ile alınan ödül, İnsan Kaynakları Ekibi’nin yenilikçi uygulamaları ve liderlik yeteneklerini desteklemek ve çalışanlara değer katmak doğrultusunda oluşturdukları çabalarla kazanıldı.

ASTRAZENECA’DAN ÇEŞİTLİLİĞİN İŞ HAYATINA KATKISINI İSPATLAYAN ÖRNEK PROJE

AstraZeneca Uluslararası Pazarlardan Sorumlu Üst Düzey Başkan Yardımcısı Mark Mallon, “Asya Pasifik Bölgesi ekibini, ihtiyaçları belirleyerek Asya gibi Çin ve Japonya’yı kapsayan bu özel bölgede etkili bir planı gerçekleştirdikleri için kutluyorum. Bu ekip çalışması aralarından geleceğin liderlerini yetiştirmektedir ki bu ‘Fırsat Şimdi’ tarafından verilen ‘Uygulamada Mükemmellik Ödülleri’nin önemli bir seçim kriteridir. Asya’nın bu başarısının tüm AstraZeneca ailesinden yerel başarı hikaylerine ve  çalışmak için ideal bir işyeri yaratmak adına örnek olmasını umuyorum” dedi.

AstraZeneca Küresel Çeşitlilik Başkanı Shaheen Akram; “AZ olarak global bir çeşitlilik ödülüne layık görülmemiz büyük bir dönüm noktası. Bu bizim iş stratejileriyle uyumlu, üst düzey liderlerin bağlılığı ve yerel uygulamalarla pekiştirilen bir ekip çalışmasıyla küresel boyutta ne büyük olumlu sonuçlar alabildiğimizi gösteriyor” dedi.

Akram; “Kadınların işte temsilini en yüksek standartlarda destekliyoruz. İşgücümüzün yarısını kadınlar oluşturuyor ve bu bize hem kadın liderler yetiştirme hem de farklı fikirler geliştirebilme ve farklı açılardan bakabilme şansı veriyor” dedi. Akram ayrıca, üst düzey yönetim ve bağlılık programı ile AstraZeneca’da 2015’e dek üst düzey yönetici pozisyonlarının yüzde 43 ve küresel yetenek havuzunun yüzde 38’inin kadınlardan oluşması için çalıştıklarını söyledi.

AstraZeneca Asya Pasifik Bölgesi’nde yerel yeteneklerin değerlendirilmesi, ilerlemenin sürekli desteklenmesi ve çalışanları anlamak adına çok değerli bir işin başarıldığını belirten İnsan Kaynakları ve Kurumsal İlişkiler İdari Başkan Yardımcısı Lynn Tetrault, AstraZeneca’da yerel ve küresel yetenek havuzunu genişletecek uygulamayı gerçekleştirmek üzere, yerel coğrafi ve cinsiyet çeşitliliği açısından özellikle Asya Bölgesi’nin seçildiğini ve işyerinde cinsiyet eşitliği çalışmaları ile ilgili çok önemli gelişmeler kaydedildiğini belirtti.


İçeriği Paylaşın