Bilim İlaç, Dicle Üniversitesi’nde…

Bilim İlaç, Dicle Üniversitesi’nde…

Bilim İlaç, Dicle Üniversitesi’nde…

Bizi Takip Et


Bilim İlaç’ın desteğiyle; bireysel yetkinliklerini, zamanını, emeğini, tecrübesini, entelektüel sermayesini;  “Çözümün bir parçası olmak için” ihtiyacı olan kişilerle paylaşan gönüllü çalışanların oluşturduğu Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri Platformu gençler ve sorunları ile ilgili toplumu bilinçlendirmek üzere gerçekleştirdiği eğitim odaklı projelerini sürdürüyor. 2008 yılından beri uygulanmakta olan “Kariyerimin Kontrolü Bende” projesi bunlardan biri.

“Kariyerimin Kontrolü Bende” programı, 31 Ekim- 3 Kasım tarihleri arasında Dicle Üniversitesi’nde gerçekleşti. Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri Platformu; genç işsizliğinin yüzde 22’lerde olduğu ülkemizde, gençlerin istihdama yeteri kadar katılamama sorunu için çözümler yaratıyor. Proje, hem özel sektör hem kamunun odağında bulunan Türkiye’nin doğusu ve batısı arasındaki eşitsizliğin giderilmesi amaçlıyor. Özellikle Anadolu’daki üniversitelerdeki öğrencilere kariyer planlamalarında destek olmak, rol model yaratabilmek, bilgi ve becerilerini geliştirmek, Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri Platformu; oluşturmalarına yardımcı olmak ve kariyerlerine bir adım önde başlamalarını sağlamak amaçlanıyor.

Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri Platformu, Kariyerimin Kontrolü Bende kişisel gelişim kongresinde Türkiye’nin alanında başarılı, araştırmacı ve özel sektör profesyonellerinin kariyerlerine yön veren gönüllü eğitmenlerini, üniversite öğrencileri ile sertifikalı eğitimler vermek üzere buluşturdu. Bugüne kadar Erzurum Atatürk Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi ve Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Kariyerimin Kontrolü Bende” programı, bu kez Dicle Üniversitesi’nde gerçekleşti. Kişisel Gelişim Kongresi Ekip Lideri Dilek METE, amaçlarının daha fazla profesyonel eğitmen desteği alarak her yıl daha fazla üniversiteye ulaşmak olduğunu, bu programla profesyonel iş hayatında başarının anahtarı olarak belirlenmiş liderlik, ekip çalışması, etkin sunum gibi becerileri ile kariyerimize bir adım önde başlayabileceğimizi belirtti.


İçeriği Paylaşın