Genç sanatçılara Roche İlaç Türkiye desteği!

Genç sanatçılara Roche İlaç Türkiye desteği!

Genç sanatçılara Roche İlaç Türkiye desteği!

Bizi Takip Et


Mimar Sinan Üniversitesi Heykel Bölümü ile Roche İlaç Türkiye’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği 31 Mart 2015 tarihinde başlayan ve çok sayıda öğrencinin katıldığı yarışma sonuçlandı. Yarışmada birincilik ödülü Yüksek Lisans Öğrencisi Çiğdem Yıldırım’ın “Oluşum” adlı eserinin oldu. Sanatçının eseri, Roche İlaç Türkiye’nin merkez ofisindeki yerini aldı.

Roche İlaç Türkiye, hayatı daha ileriye taşıma misyonuyla sadece kendi sektörünü değil, farklı alanlarda faaliyet gösteren özellikle genç yetenekleri destekliyor. Üniversite işbirlikleriyle sanata ve bilime katkı sağlamayı amaçlayan Roche İlaç Türkiye, üniversitelerle birlikte yürüttüğü projelerini kendi çalışma alanına entegre ederek, hayata değer katan ortak faaliyetler gerçekleştirilmesinde de fırsat sunuyor. Bu çalışmalar kapsamında geçtiğimiz yıl Mimar Sinan Üniversitesi Heykel Bölümü ile ortak bir projeye imza atan Roche İlaç Türkiye’nin, 31 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirdiği yarışmaya çok sayıda öğrencinin katıldığı belirtiliyor.

Yarışmayı kazanan yüksek lisans öğrencisi Çiğdem Yıldırım’ın uygulamaya değer bulunan “Oluşum” adlı eseri “insan bedeninin hayranlık veren güzelliği” DNA’da gizlidir” mesajını taşıyor. İnşası Roche’un desteği ile tamamlanarak Roche İlaç Türkiye’nin merkez ofisinde sergilenmek üzere yerini alan heykel, ofis katlarının renklerini içeren kablolar ve 12 adet insan figüründen oluşuyor. İnsan figürlerinden oluşan sarmal, Roche’un faaliyet alanı olan DNA molekül formunu ve hastaların yaşamlarını iyileştirme sürecinde rol alan herkesi temsil ediyor.

Yapımında yaklaşık 12 bin metre kablo kullanılan ve tahmini toplam ağırlığı 120 kg. olan heykelin statik hesaplamaları bir inşaat mühendisi tarafından yapıldı ve güvenli bir şekilde montajı gerçekleştirildi.

Yeni heykelin her gün hastaların yaşamlarını iyileştirmek için gösterilen gayretin bir hatırlatıcısı olması amaçlanıyor.


İçeriği Paylaşın