Dünya Kanser Günü’nde Hem Moral Hem Eğitim

Dünya Kanser Günü’nde Hem Moral Hem Eğitim

Dünya Kanser Günü’nde Hem Moral Hem Eğitim

Bizi Takip Et


Kipa, 4 Şubat Dünya Kanser Günü’nde hastane ziyaretlerinden keyifli atölye çalışmalarına kadar pek çok anlamlı etkinliğe ev sahipliği yaptı. Uzman doktorların verdiği seminerlerde ise kanserden korunma yöntemleri ve erken teşhis yöntemleri anlatıldı.

Türkiye’nin önde gelen perakende zinciri Kipa, 4 Şubat Dünya Kanser Günü’nde anlamlı etkinliklere ev sahipliği yaptı. Kipa müşterilerinin ücretsiz üye olduğu Kipa Aile Kulüpleri ile gönüllü Kipa çalışanlardan oluşan Toplum Elçileri, hem eğitimler hem de hastane ziyaretleriyle kansere karşı farkındalık yaratılmasına katkıda bulundu.

Kipa’nın ilk etkinliği, gönüllü Toplum Elçileri’nin Manisa Celal Bayar Hafsa Sultan Hastanesi’nde tedavi gören çocuklara yaptığı sürpriz ziyaret oldu. Sevilen çizgi roman karakterlerini canlandıran animatörler ve palyaçolar eşliğinde yapılan ziyarette, Toplum Elçileri, çocuklara hediyeler dağıttı. Tedavi gördükleri hastanede karşılaştıkları bu sürprizle eğlenceli zaman geçiren çocuklar, dağıtılan hediyelerle de moral buldu. Hastane Başhekimi Emin Koç ve uzman doktorlar kanserle mücadelede en önemli fakörlerden birinin moral olduğunu vurgulayarak, destek ziyareti için Kipa’ya teşekkür etti.

ERKEN TEŞHİS YÖNTEMLERİ ANLATILDI

Çiğli Aile Kulübü ve Toplum Elçileri ise Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Pediatrik Onkoloji Servisi’ni ziyaret etti. Ziyarette, hastanede yatan 3-19 yaşları arasındaki 20 çocuğa, oyuncak, kitap, satranç takımları ve meyve suyu dağıtıldı.

Çiğli Aile Kulübü’nde ayrıca Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) doktorlarından Hatice Yüksel ve eğitmen Şehriban Uzun’un desteğiyle ‘Kanser Erken Teşhis Bilgilendirme Semineri” düzenlendi.  Seminere erken teşhis konusunda bilgilenmek isteyenlerin yanı sıra geçmişte tedavi görerek kanseri yenmiş Aile Kulübü üyeleri de katıldı. Edremit Aile Kulübü’nde de yine KETEM işbirliğiyle ‘Erken Tanı ve Sonrasındaki Aşamalar’ konulu bir seminer düzenlendi. Uzman Doktor Seçil Yaylalı’nın katılımıyla düzenlenen seminerde, kanserden korunmak için yapılması gerekenler anlatıldı.

ANNELERİYLE BİRLİKTE HEM EĞLENDİLER HEM ÖĞRENDİLER

Forum Bornova Aile Kulübü de, Kanserle Savaşan Ailelerin Öğrenim Gören Çocuklarına Destek Derneği (KANSADER) işbirliğiyle hem keyifli hem de eğitici iki özel atölye çalışmasına ev sahipliği yaptı. Kanser tedavisi gören kadın ve çocukların katıldığı atölyelerden ilkinde, Halk Eğitim Merkezi eğitmeni Selcan Çoban eşliğinde kokulu taş yapımı öğretildi. El emeğiyle yapılan kokulu taşlar atölye sonrası katılımcılara hediye edildi. Hem annelerin hem de çocukların büyük keyif aldığı etkinlikte, çocuklar da kendi yaptıkları kalp şeklindeki taşlarını annelerine armağan etti.


İçeriği Paylaşın