Tıp Merkezi Doktorlarından Özel Sergi

Tıp Merkezi Doktorlarından Özel Sergi

Tıp Merkezi Doktorlarından Özel Sergi

Bizi Takip Et


MedAmerikan Tıp Merkezi doktorları 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında hazırladıkları sergide kendi eserlerini sanat meraklılarıyla buluşturuyor. Her yıl 14 Mart tarihinde kutlanan Tıp Bayramı haftası kapsamında kapılarını açan sergi, 4 Nisan 2016 tarihine kadar MedAmerikan Tıp Merkezi duvarlarında ziyaret edilebilecek.

MedAmerikan Tıp Merkezi doktorları 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında anlamlı bir sergiye imza attı. ‘14 Mart Tıp Bayramı Doktorlar Sergisi’ sanatseverlerle MedAmerikan Tıp Merkezi’nde görev yapan doktorların eserlerini buluşturuyor. ‘Sanatçı doktorlar’ın objektifinden kareleri ve farklı tekniklerin hakim olduğu çizimlerin bulunduğu sergi, 4 Nisan 2016 tarihine kadar MedAmerikan Tıp Merkezi’nin duvarlarını süsleyecek.

Tıp Bayramı kutlamalarının tarihi 14 Mart 1827 tarihinde Şehzadebaşı’ndaki Tulumbacıbaşı Konağı’nda Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adıyla ilk cerrahhanenin kurulmasına dayanıyor. Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire’nin açılması kabul ediliyor. 1919 yılına gelindiğinde ise işgal altındaki İstanbul’da ilk kez kutlanan Tıp Bayramı; 1976 yılından itibaren, içinde bulunduğu haftayı da kapsayacak şekilde, ‘14 Mart Sağlık Haftası’ olarak takvimlerde yer alıyor.


İçeriği Paylaşın