Pfizer`e Türkiye`den Atama

Pfizer`e Türkiye`den Atama

Pfizer`e Türkiye`den Atama

Bizi Takip Et


Pfizer Türkiye Yenilikçi Portföy İş Birimi Direktörü olarak görev yapan Aylin Tüzel, Türkiye’nin yanı sıra Kafkaslar ve İsrail’den sorumlu Aşı Bölge Direktörü olarak atandı. Aylin Tüzel, yeni görevinde 12 ülkedeki aşı ticari faaliyetlerinin yönetiminden ve iş geliştirme projelerinden sorumlu olacak.

Aylin Tüzel yirmi yıllık Pfizer kariyeri boyunca satış ve pazarlama alanında birçok liderlik pozisyonunda bulunmuş, bölge müdürlüğü ve strateji müdürlüğü görevlerini yürüttü.

Aylin Tüzel yeni görevi ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Pfizer’de bizler, hastalıklar oluştuktan sonra tedavi aşamasında müdahale etmektense, aşı uygulamalarının yaygınlaştırılmasıyla yaşam süresinin ve kalitesinin büyük ölçüde iyileştirilebileceğine inanıyoruz. Bu nedenle aşılar, ülkemizde Pfizer’in geleceğe yönelik yatırım yaptığı bir alan. Türkiye, halihazırda Pfizer’in dünyadaki üçüncü üretim merkezi. Pfizer Türkiye’de ülkemizde biyoteknolojik olarak üretimi çok zor olan formülasyon aşamasından başlayan ilk aşı üretimini başarmış bir ekibe sahibiz. Ürettiğimiz konjüge pnömokok aşısı gibi ürünlerin dünyanın çeşitli yerlerinde ne kadar büyük katkılar yarattığını görmekten mutluluk duyuyoruz. Yeni görevimle birlikte uluslararası pozisyonlarda görev alan lider okulu Pfizer’in yetiştirdiği Türk yöneticiler arasına katılmaktan gurur duyuyorum”.

AYLİN TÜZEL KİMDİR?
20 yıllık Pfizer kariyeri boyunca satış ve pazarlama alanında birçok liderlik pozisyonunda bulunmuş, başarılı ürün lansmanlarına imza atmış, bölge müdürlüğü ve strateji müdürlüğü görevlerini yürütmüş olan Tüzel, son olarak Yenilikçi Portföy İş Birimi Direktörü olarak görev yapmaktaydı.


İçeriği Paylaşın