FDA, Sanofi Pasteur’ün Yeni Grip Aşısını Onayladı

FDA, Sanofi Pasteur’ün Yeni Grip Aşısını Onayladı

FDA, Sanofi Pasteur’ün Yeni Grip Aşısını Onayladı

Bizi Takip Et


Sanofi-aventis’in (EURONEXT: SAN ve NYSE: SNY) aşı kuruluşu Sanofi Pasteur’ün, deri içine mikroenjeksiyonla uygulanan Grip Aşısı için sunulan ek biyolojik ruhsat başvurusu Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi FDA tarafından onaylandı. Grip virüsünün A ve B alt tiplerini içeren bu aşı, 18-64 yaş arasındaki erişkinlerin bu alt tiplerin oluşturduğu gripten korunması endikasyonunda kullanılacak.

Sanofi Pasteur’ün CEO’su Olivier Charmeil, deri içine mikroenjeksiyonla uygulanan Grip Aşısında kullanılan mikroenjeksiyon sistemi, grip antijeninin, aşı uygulaması için uygun bir bölge olan deri içine güvenli ve kolay bir şekilde uygulanmasına imkan veriyor”“ dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sanofi Pasteur, erişkinlerde gribe karşı bağışıklama oranlarını artırmaya katkıda bulunabilecek yeni bir aracı ABD’de sağlık çalışanlarının kullanımına sunmaktan gurur duyuyor.”

Sanofi Pasteur’den yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

“Söz konusu aşının yeni formülasyonu, deri içine uygulanan yeni bir mikroenjeksiyon sisteminin kullanıldığı ilk grip aşısı. Mikroenjeksiyonla uygulanan grip aşısı, kas içine uygulanan grip aşılarında kullanılan klasik iğneden 10 kat daha kısa ve çok ince bir iğneye sahip. Sanofi Pasteur daha önce de deri içi mikroenjeksiyon yoluyla uygulanan grip aşılarına, Avustralya, Kanada ve Avrupa ülkeleri ve Türkiye dâhil 40’dan fazla ülkede ruhsat onayı almıştı.

Bu yeni grip aşısı antijenlerinin erişkinlerde deri içine enjekte edilmesine imkan veren, yeni, kullanımı kolay, önceden doldurulmuş bir mikroenjeksiyon sistemine sahip. Deri tabakasında ‘dendritik hücre’ adı verilen ve bağışıklık yanıtının uyarılmasında kilit rol oynayan özel hücreler yüksek oranda bulunuyor.”


İçeriği Paylaşın