Astrazeneca Türkiye Gönüllülük Takımı Kütüphane Projesini

Astrazeneca Türkiye Gönüllülük Takımı Kütüphane Projesini

Astrazeneca Türkiye Gönüllülük Takımı Kütüphane Projesini

Bizi Takip Et


AstraZeneca Türkiye çalışanları tarafından, insan ve toplum için artı değer üretme isteği ve ihtiyacından hareketle kurulan AstraZeneca Türkiye “Daha İyi Bir Yaşam için Gönüllüyüz” Gönüllülük Takımı, 2017 yılında Konya’nın Hüyük İlçesinde bulunan “Konya Hüyük Mevlana İlkokulu”na kazandırdığı kütüphaneden sonra, 2018 yılında da Adana Yüreğir’de bulunan 440 öğrenci mevcutlu “Çakabey Ortaokulu”na da yepyeni bir kütüphane kazandırdı.

İnsan ve toplum için artı değer üretme isteği ve ihtiyacından doğan gönüllülük ruhuyla yola çıkan AstraZeneca Türkiye “Daha İyi Bir Yaşam için Gönüllüyüz” Gönüllülük Takımı 2018 yılı faaliyetlerine, Adana’nın Yüreğir ilçesinde bulunan Çakabey Ortaokulu’na bir kütüphane kazandırarak başladı.

Çakabey Ortaokulu’ndaki 440 öğrenciye güzel bir kütüphane kazandırma hedefiyle yola çıkan AstraZeneca Gönüllülük Takımı, ilk etapta kütüphanenin fiziksel koşullarının iyileştirilmesini üstlendi. Sonrasında okuldaki öğretmenlerin iş birliğiyle, kütüphanede bulunması gereken kitapların listesi oluşturuldu ve ihtiyaç duyulan kitaplar temin edildi. Çeşitli şehirlerden gelen Gönüllülük Takımı üyeleri, Adana Yüreğir’deki Çakabey Ortaokulu’nda buluştu ve Türkiye’nin dört bir yanında bulunan AstraZeneca çalışanlarının aldıkları kitapları el birliğiyle yerleştirdi. Yüreğir Kaymakamı’nın açılışını yaptığı kütüphane okul yönetimi, veliler, öğrenciler, İlçe Kaymakamı ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü’nden son derece olumlu geri bildirimler aldı.


İçeriği Paylaşın