AstraZeneca’nın Genç Sağlığı Programı, “Yılın En Başarılı Topluma Yatırım Katkısı” Seçildi

AstraZeneca’nın Genç Sağlığı Programı, “Yılın En Başarılı Topluma Yatırım Katkısı” Seçildi

AstraZeneca’nın Genç Sağlığı Programı, “Yılın En Başarılı Topluma Yatırım Katkısı” Seçildi

Bizi Takip Et


AstraZeneca tarafından global çapta yürütülen Genç Sağlığı Programı (Young Health Programme), iş dünyası, toplum ve çevre üzerinde büyük etki yaratan çalışmalara verilen The Ethical Corporation Responsible Business Awards’a layık görüldü ve Yılın En Başarılı Topluma Yatırım Katkısı seçildi. Genç Sağlığı Programı şimdiye kadar 5 kıtada ve Türkiye dahil 21 ülkede 1,6 milyon gencin ve 12.600 sağlık çalışanının hayatına dokundu.

AstraZeneca tarafından dünya genelinde, gençlik çağı bireylerinin sağlığını olumlu etkilemeye yönelik çalışmaları birleştiren; gençlere yönelik bir şemsiye program olarak hayata geçirilen Genç Sağlığı Programı (Young Health Programme) bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesine odaklanan bir topluma yatırım katkısı programı olarak öne çıkıyor. Otuzdan fazla uzman organizasyonla çalışan ve yerel programları küresel iş birlikleriyle birleştiren Genç Sağlığı Programı, bulaşıcı olmayan hastalıkların ve sigara kullanımı, alkolizm, hareketsizlik, kötü beslenme gibi davranışların önlenmesini amaçlıyor ve özellikle ihtiyaç sahibi genç insanlara odaklanıyor.

Şimdiye kadar 5 kıtada ve Türkiye dahil 21 ülkede 1,6 milyon gencin ve 12.600 sağlık çalışanının hayatına dokunan Genç Sağlığı Programı geçtiğimiz günlerde iş dünyası, toplum ve çevre üzerinde büyük etki yaratan çalışmalara verilen The Ethical Corporation Responsible Business Awards’a layık görüldü ve Yılın En Başarılı Topluma Yatırım Katkısı seçildi. AstraZeneca Türkiye bugüne kadar Genç Sağlığı Programı kapsamında Türkiye’de de hâla devam eden “Hey Genç! Harekete Geç!” ve “Ben Ergenim” gibi iki önemli projeye destek oldu ve bu doğrultuda T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, TOÇEV ve Türkiye Diyabet Vakfı ile iş birliklerine imza attı.


İçeriği Paylaşın