Yeşilay’dan Uluslararası Kısa Video Yarışması

Yeşilay’dan Uluslararası Kısa Video Yarışması

Yeşilay’dan Uluslararası Kısa Video Yarışması

Bizi Takip Et


Yeşilay, 4 ülke ortaklığında gerçekleştirilen “Yetişkinlerde Madde Bağımlılığı Farkındalığını Artırma Projesi” kapsamında uluslararası kısa video yarışması düzenliyor. Uyuşturucu ve bağımlılık riskleri hakkında ebeveynleri bilinçlendirerek çocuk ve gençlerde uyuşturucu kullanımının önüne geçmeyi amaçlayan yarışmaya 30 Nisan 2016 tarihine kadar Türkiye, Hollanda, Litvanya ve Portekiz’de yaşayan tüm lise ve üniversite öğrencileri katılabiliyor.

Madde bağımlılığı alanında yapılan toplumsal farkındalık çalışmalarında doğru ve etkili halk sağlığı iletişim yöntemlerinin kullanılması gerekliliğini savunan Yeşilay, Avrupa’nın sayılı sivil toplum kuruluşlarıyla bir proje hazırladı.  Yeşilay’ın Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı desteğiyle gerçekleştirdiği bir halk sağlığı iletişim çalışması olan Yetişkinlerde Madde Bağımlılığı Farkındalığını Artırma Projesi – (DAWAP) kapsamında düzenlenen kısa video yarışması, hem Türkiye’de hem de Avrupa’da uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

DAWAP kapsamında ilan edilen kısa video yarışmasına Türkiye, Hollanda, Litvanya ve Portekiz’de yaşayan tüm lise ve üniversite öğrencileri katılabiliyor.

Yarışma, uyuşturucu ve bağımlılık riskleri hakkında ebeveynleri bilinçlendirme ve farkındalık oluşturma yoluyla çocuk ve gençlerde uyuşturucu kullanımının önüne geçmeyi amaçlıyor. 18 yaş altı çocuğu olan ebeveynlerin bağımlılıklar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayacak videolarda, uyuşturucu madde bağımlılığının riskleri hakkında mesajlar verilecek.

Birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye ise 2 bin Euro ödül verilecek yarışmaya katılabilmek için son başvuru tarihi ise 30 Nisan 2016. Katılımcılar yarışma ve başvuruyla ilgili detaylara Yeşilay’ın web sitesi www.yesilay.org.tr’daki Yarışma şartnamesinden ulaşabilirler.


İçeriği Paylaşın