Bırakın Hayatınız Değişsin

Bırakın Hayatınız Değişsin

Bırakın Hayatınız Değişsin

Bizi Takip Et


Eczacıbaşı Topluluğu, sigarayı bırakmaya karar veren çalışanlarına tüm danışmanlık, tıbbi uygulama ve ilaç desteğini ücretsiz sunacak. “Bırakın hayatınız değişsin!” sloganıyla Topluluk çapında başlatılan kampanya çerçevesinde, çalışanların hem bireysel sağlıklarına hem de toplum sağlığına katkıda bulunmaları hedefleniyor.

Kampanya, Topluluk kuruluşlarındaki sağlık birimlerince yürütülecek ve sigarayı bırakma sürecinde gereken her türlü danışma hizmetinin yanı sıra, tıbbi uygulama ve ilaç desteği de Eczacıbaşı Topluluğu tarafından ücretsiz olarak sağlanacak.

Kampanya çerçevesinde, işe alım süreci unsurlarına “sigara içilmeyen ortamlarda çalışabilme” kriteri de eklenirken, 5 Eylül 2011 Pazartesi gününden itibaren Topluluk çalışanları mesai saatleri içerisinde sigara arası vermeyecek.

Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Dr. Erdal Karamercan imzalı mesajla tüm Topluluk çalışanlarına duyurulan kampanya, 1 Mart 2011 tarihi itibariyle hayata geçirildi.

Mesajında, Eczacıbaşı Topluluğu’nun tütün ile mücadele çalışmalarını bir adım daha ilerletmek ve Topluluk çalışanları arasındaki kullanıcılara sigarayı bırakma konusunda destek vermek amacı ile yeni bir girişimi başlattıklarını belirten Karamercan, “Topluma ve çevreye saygı bilinciyle hizmet verme geleneğini sürdüren Topluluğumuzda, üretimden pazarlama faaliyetlerine, insan kaynaklarından lojistiğe kadar tüm süreçlerimizde sürdürülebilir kalkınma ilkelerini benimsiyoruz. Bu çerçevede, çalışanlarımızın sağlıklarının yanısıra, onlar için sigara kullanılmayan, güvenli çalışma ortamları sağlanmasına da en üst düzeyde önem veriyoruz” dedi.

Karamercan mesajında, tütün kullanımına bağlı olarak yaşanan kalp, damar, akciğer hastalıkları ve benzeri sağlık sorunlarının sadece kullanıcılar için ölümcül sonuçlar yaratmakla kalmayıp, bireyin çevresindekilerin de yaşam kalitesinin düşmesine ve yaşam sürelerinin kısalmasına neden olduğuna dikkat çekti.


İçeriği Paylaşın