Pfizer’den Tekerlekli Sandalye Bağışı

Pfizer’den Tekerlekli Sandalye Bağışı

Pfizer’den Tekerlekli Sandalye Bağışı

Bizi Takip Et


Pfizer Türkiye çalışanlarının “Topluma Saygı” ilkesi doğrultusunda 1998 yılında kurduğu “Pfizer Toplum Takımı”, bu kez Erzincan’da 25 engelliye tekerlekli sandalye bağışladı.

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) aracılığı ile Erzincan ilindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara tekerlekli sandalye bağışında bulundu. Böylece geçtiğimiz yıllarda “Pfizer Toplum Takımı”nın, gelenekselleşen tekerlekli sandalye kampanyası ile bağışladığı tekerlekli sandalye sayısı 341’e ulaştı. “Pfizer Toplum Takımı” daha önceki yıllarda Çankırı’ya 59, Erzincan’a 30, Sinop’a 50, Kilis’e 60, Bursa’ya 26, Mersin’e 30, Adapazarı’na 30 ve Van’a 31 adet tekerlekli sandalye bağışı yaptı.

Erzincan Valiliği desteği ile 25 Eylül 2010 tarihinde gerçekleşen tekerlekli sandalye dağıtım törenine, Erzincan Valisi Abdullah Çiftçi, BEDD Yönetim Kurulu Üyesi Güler Kayahan, Pfizer Türkiye Toplum Takımı üyeleri, Pfizer Bölge çalışanları, engelli vatandaşlar ve yakınları katıldı.

Pfizer Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Figen Şamdancı konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Erzincan Valiliği’nin değerli katkılarıyla, Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği aracılığıyla 25 engelli vatandaşımızın sosyal hayata adapte olmaları, sosyal hayatın içerisinde yer alabilmeleri amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu kampanya bizler için son derece önem taşımaktadır. Topluma saygı ilkemiz doğrultusunda 12 yıldır tüm Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz projelerle 50.000’den fazla kişiye ulaştık, eğitim ve sağlık alanında çalışmalar yapan “Pfizer Toplum Takımı” ile yaklaşık 4 Milyon TL değerinde ilaç ve nakit desteği sağladık.”


İçeriği Paylaşın