Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 2013’te Açıyor

Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 2013’te Açıyor

Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 2013’te Açıyor

Bizi Takip Et


Göztepe Medical Park Hastanesi ile işbirliği imzalayan Bahçeşehir Üniversitesi, sağlık alanında bir adım atarak tıp fakültesi açtı. Üniversite, ilk doktor adayı öğrencilerini 2013 yılında almaya başlayacak.

Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Göztepe Medical Park Hastanesi ismiyle hizmet verecek olan hastanenin ve tıp fakültesinin önde gelen araştırma merkezlerinden biri olması hedefleniyor. Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Dekan Vekilliğini, beyin ve nöroşirurji uzmanı Prof. Dr. Türker Kılıç yapacak.

Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin basın lansmanına Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türker Kılıç, Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel ve Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos katıldılar.

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, tıp fakültesi ile ilgili altyapı çalışmalarının tamamlandığını söyleyerek; “Medical Park Hastanesi ile anlaştık, çok kısa bir zaman sonra hastane faaliyetlerimize başlamış olacağız. Tıp fakültemiz dünyanın en önemli araştırma merkezlerinden birisi olacak. Bunun yanı sıra dünyanın önemli kalp cerrahlarından Ord. Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos’u bünyemize katmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın ise, Bahçeşehir Üniversitesi’nin Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde bu yıl dört ayrı bölüm açılacağını belirterek; tıp fakültesinin yapım çalışmalarına ağırlık verildiğini söyledi. Prof. Dr. Yalçın, 2013 yılında eğitime başlayacak tıp fakültesine 50 öğrenci almayı planladıklarını ve tıp fakültesinde özellikle araştırma faaliyetlerine ağırlık vereceklerini kaydetti.

Ord. Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos, eğitim ve tıp alanında Türkiye’de gelişmeler kaydedildiğini belirterek; “Türkiye’de altyapı konusunda, ekonomik açıdan olsun, insan açısından olsun doyurucu bir noktaya gelindi. Biz de eğitimin ötesinde araştırmaya yön vermeye çalışacağız. Yurtdışındaki bazı modelleri Türkiye’ye getirmeye çalışacağız.” dedi.


İçeriği Paylaşın