Banu Onur İletişim Direktörü Oldu

Banu Onur İletişim Direktörü Oldu

Banu Onur İletişim Direktörü Oldu

Bizi Takip Et


AstraZeneca ailesine 2010 yılında katılan ve bu süreçte AstraZeneca Türkiye İletişim Müdürlüğü’nün yanı sıra önce Doğu Avrupa, ardından Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde İletişim Liderliği görevini yürüten Banu Onur, AstraZeneca’da Orta Doğu ve Afrika (MEA) Bölgesi’nden sorumlu İletişim Direktörü oldu.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra mesleğe enerji sektöründe başlayan Banu Onur, 2003 yılında Galatasaray Üniversitesi, Dauphine ve Sorbonne Üniversitelerinin ortaklaşa düzenledikleri yüksek lisans programını tamamladı.

On beş yıllık kariyerinin son altı yılında sağlık sektörüne odaklanan Banu Onur, iletişim deneyimi ile AstraZeneca’nın küresel ve uluslararası bölge stratejisinin MEA kapsamında geliştirilmesi ve yönetilmesine liderlik edecek. Onur, AstraZeneca MEA İletişim Direktörlüğü ile eş zamanlı olarak Türkiye’deki Kurumsal iletişim Müdürlüğü görevini de yürütmeyi sürdürecek.

Banu Onur, “AstraZeneca’da yüksek etik standartlar ve doğru olanı yapma azmi ile hareket ediyoruz. Hastaların ihtiyaç ve beklentilerine en etkin şekilde değer katmak için girişimci bir ruhla sürekli yenilikçi yollar geliştiriyoruz. Bu hedeflerimizle daha geniş bir kitlenin hayatlarına değer katmak için çalışmaktan memnuniyet duyuyorum” dedi.


İçeriği Paylaşın