Bayer Genç Bilim Elçileri Dört Günde 1.000 Çocuğa Daha Ulaştı

Bayer Genç Bilim Elçileri Dört Günde 1.000 Çocuğa Daha Ulaştı

Bayer Genç Bilim Elçileri Dört Günde 1.000 Çocuğa Daha Ulaştı

Bizi Takip Et


Bayer Türk Ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Tarafından Yürütülen Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi, Yuva Derneği İşbirliğiyle İstanbul Avcılar Leyla Bayram İlkokulu’nda 12 Bilim Elçisiyle Sadece 4 Gün İçerisinde 1.000 Çocuğa Daha Ulaştı. Proje, 2011 Yılından Bu Yana Gönüllü Üniversite Öğrencileri Ve Öğretmenlerden Oluşan 2542 Bilim Elçisi Yetiştirdi Ve Ve Bu Bilim Elçileriyle Türkiye Genelinde 34 Bin Çocuğa Ulaşarak Çocukların Bilim Konusunda Merakını Ve Öğrenme İsteğini Canlı Tutmaya Destek Oldu.

Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi’nin İki Aşaması Bulunuyor. İlk Aşamada, Gönüllü Üniversite Öğrencilerinden Oluşan Bilim Elçileri, “Bilim Okuryazarlığı” Başlığında Formal Olmayan Eğitim Modülleriyle Tasarlanmış Bir Eğitime Katılıyor. Ardından İlköğretim Çağındaki Çocukların Bilime İlgi Duymalarını Ve Bilimi Sevmelerini Sağlamak Üzere İlköğretim Okullarında Bir Dizi Etkinliği Hayata Geçiriyor. Bayer Genç Bilim Elçileri Projesinin Gezici Birimi Olan “Bilim Tohumları Ekibi” İse Gezici Bir Eğitim Aracı İle Türkiye Genelinde Köy Köy Dolaşarak, Kırsal Yerleşimdeki Çocuklarla Buluşuyor.

Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi, 2019 Yılında 250 Bilim Elçisi İle 5 Bin Çocuğa Daha Ulaşmayı Hedefliyor. “Bilim Tohumları Ekibi” İse Bu Yıl Batman, Ağrı, Sinop Ve Yozgat Gibi 10 Farklı İlde Çeşitli Etkinlikler Gerçekleştirmeyi Planlıyor.


İçeriği Paylaşın