B’ıota, 3 Yılda 500 Milyon $ Ciro Hedefliyor

B’ıota, 3 Yılda 500 Milyon $ Ciro Hedefliyor

B’ıota, 3 Yılda 500 Milyon $ Ciro Hedefliyor

Bizi Takip Et


B’iota Laboratuvarları, üç yıl süren AR-GE yatırımlarının sonunda saç dökülmesine karşı  etkili olduğunu iddia ettikleri yeni bir ürün geliştirip piyasaya sundu.

B’iota Laboratuvarları Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Dündar, 40 ülkenin eczanelerinde ürünlerinin satıldığını belirterek önümüzdeki 3 yılda girdikleri ülke sayısını 2’ye, cirolarını da 3’e katlayacaklarını bildirdi. Dündar, “Türkiye’den dünya çapında bir marka çıkar mı? Bugün bunun doğum sancılarını yaşıyoruz” dedi.

Saç dökülmesi sorununa karşı Türk dermatologları tarafından üç yıl süren AR-GE çalışmalarının sonunda B’iota Laboratuvarları’nda geliştirilen ürünün lansmanında konuşan B’iota Laboratuvarları Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Dündar, “Hedefimiz ilk kez bir Türk şirketinden dünya markası çıkarabilmektir. Kendi AR-GE’mizle ve markamızla 40 ülkede varız. Önümüzdeki üç yılda 80 ülkeye girerek bu hayali başaracağız. Yine aynı dönemde Türkiye, Brezilya, Suriye ve İran’da toplam 120 milyon dolar değerinde 4 üretim tesisini birden hizmete açacağız” diye konuştu.


İçeriği Paylaşın