Acıbadem, Adana`nın Sağlığına El Attı

Acıbadem, Adana`nın Sağlığına El Attı

Acıbadem, Adana`nın Sağlığına El Attı

Bizi Takip Et


Acıbadem Sağlık Grubu’nun 22. halkası olan Acıbadem Adana Hastanesi, 120 yatak kapasitesi ile Adana’nın merkezinde toplam 20.000 m² kapalı alanda tıbbın tüm branşlarındaki tanı ve tedavi üniteleriyle hizmete açıldı. Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, hastanenin özellikle kanser tedavisinde birçok yenilik getireceğini ve dijital hizmet verileceğini söyledi. Aydınlar şöyle devam etti:

“Yeniliklerden biri, radyoterapi seanslarında kullanılan cihaz. Daha önce ışın tedavisi 15-30 dakikaydı, ancak ileri teknoloji ürünü olan radyoterapi cihazıyla bu süre 1-2 dakikaya düşecek. Bu teknolojiye ‘rapidarc teknolojisi’ diyorlar. Ayrıca, hastanemizdeki cihaz ile kalp anjiyosu 6 saniyede yapılabilecek. Acıbadem Adana Hastanesi kalp ve kanser hastalıklarında SGK ile anlaşmalı olarak hizmet verecek.”

Aydınlar, 2008`de 185 milyon dolar yatırım yaptıklarını, 2009`da ise 310 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını sözlerine ekledi.

Yetişkin ve çocuk hastalara acil sağlık hizmeti verecek olan hastanede, yenidoğan için ayrı bir bölümü olan 14 yataklı Yoğun Bakım Ünitesi ve Uyku Laboratuarı da bulunuyor. Ayrıca, acil durumlar için her an hazır bulunan helikopter pisti ve hava ambulansı hizmeti de veriliyor.


İçeriği Paylaşın