AR-GE Alanına Büyük Yatırım

AR-GE Alanına Büyük Yatırım

AR-GE Alanına Büyük Yatırım

Bizi Takip Et


“125 yıl daha fazla sağlık” sloganı ile 2010’da dünyada 125., Türkiye’de 15. yılını kutlayan Boehringer Ingelheim, net satışlarının yüzde 93’ünü oluşturan reçeteli ilaç satışlarından elde edilen gelirin yüzde 24’ünü AR-GE alanına yatırdı.

ABD ilaç pazarındaki önemli satış kanallarında veri koruma haklarının yitirilmesi ve ABD ile Avrupa’da sağlık yardımları konusundaki reformlardan kaynaklanan zarara rağmen 2010 yılını memnun edici bir sonuçla kapayan Boehringer Ingelheim, bu başarısını yeni ürünlerin başarılı bir şekilde pazara sürülmesine ve Reçeteli ilaçlar ile Hayvan Sağlığı satışlarındaki artışa bağlıyor.

Yönetim Kurulu Başkanı ve Şirket Farmasötik Araştırma, Geliştirme ve İlaç  Kurulu Başkanı Profesör Andreas Barner:  “ 2010 bir dönüşüm dönemiydi. Ruhsat sürelerinin sona ermesi, jenerik ürünlerle ilgili rekabet, yeni ürünlerin lansman hazırlıkları ve ruhsatlandırma değişiklikleri sebebiyle henüz 2009 yılında önceki yıllardaki yüksek büyüme oranlarına ulaşamayacağımızı öngörmüştük. Biz de bu zamanı değerlendirdik ve yeni gelişimlerin tohumlarını ektik” dedi.


İçeriği Paylaşın