Bir Yılda 65 Kilo Verdi

Bir Yılda 65 Kilo Verdi

Bir Yılda 65 Kilo Verdi

Bizi Takip Et


Antalya’da yaşayan 39 yaşındaki Serkan Büyüker, yoğun iş temposundan dolayı tek öğün beslenerek kısa sürede 145 kiloya ulaştı. Bir anda nefes darlığı ve pek çok hastalıkla karşı karşıya kalan Büyüker, obezite nedeniyle hayati riski olduğunu öğrendi. Yaşamını tehdit eden kilolarından kurtulmak isteyen Büyüker, Memorial Sağlık Grubu Antalya Genel Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alihan Gürkan ile görüştükten sonra ameliyat olmaya karar verdi. Serkan Büyüker, 1 buçuk saat süren başarılı mide küçültme ameliyatı sayesinde 1 yıl içerisinde 65 kiloya veda etti ve toplamda eşi ve 2 yaşındaki kızının ağırlığı kadar hafiflemiş oldu.

TEK ÖĞÜN BESLENME HAYATINA MAL OLUYORDU

10 yıldır pek çok yöntemle kilo vermeye çalışan 1.84 cm boyundaki Serkan Büyüker, iş temposunun yoğunluğu yüzünden sabah ve öğlen beslenme fırsatı bulamıyordu. Son bir yılda artan iş temposu onu geceleri yemek yemeye sürükledi. Yemek için vaktinin olmadığını düşünen 39 yaşındaki Büyüker, günün ilk öğününü işten çıkıp eve gittiği zamanlarda ancak yiyebiliyordu. Son 1 yılda aldığı 23 kilo sonrasında pek çok sağlık sorunu ile karşı karşıya kalan Büyüker, ameliyat olmaya karar verdi ve Memorial Antalya Genel Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alihan Gürkan’ın gerçekleştirdiği başarılı operasyonla sağlıklı yaşam yolundaki ilk adımı attı.

TARTIDA 100’LÜ RAKAMLARA SAĞLIKLA VEDA ETTİ

Serkan Büyüker’in operasyon sonrasında kaybettiği kilolar sayesinde fiziksel görünümü hızla düzeliyordu.  Memorial Antalya Hastanesi Endokrinoloji, Diyabet ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Gökhan Yazıcıoğlu ile Beslenme ve Diyet Uzmanı Berna Ertuğ’a ameliyat sonrasında kontrollere giden Serkan Büyüker, 1 yılın sonunda 65 kilo vererek tartıda 100’lü rakamlara veda etti. 10 yıldır spor ve diyet yapmasına rağmen kilo veremeyen Büyüker, obezite cerrahisinin ardından, sık sık ve az az her şeyden yemeye başladığı bir hayata adım attı.

EN BÜYÜK MUTLULUĞUM 2 YAŞINDAKİ KIZIMLA KOŞABİLMEK

Mide küçültme ameliyatından sonra yeme alışkanlıkları değişen ve bunu bir yaşam tarzı olarak kabul eden Büyüker, birkaç tabak yemek yemesine rağmen doymazken, şimdi uyguladığı beslenme programıyla nasıl doyacağını öğrendi. “Önceden bir restorana gittiğimde yemeğim bitmeden ardından neler söylesem diye düşünürken, şimdi az çorba içerek doymanın mutluluğunu yaşıyorum.” diye duygularını ifade eden Büyüker,  “2 yaşında kızım var ve ben onunla oynarken peşinden koşamıyor, yoruluyor, sinirleniyordum. Artık kızımla doyasıya koşup oynuyorum” diye konuştu.

BEN VE KIZIMIZIN AĞIRLIĞINCA KİLO VERMESİ BİZİ DE HAFİFLETTİ

35 yaşındaki Başak Büyüker eşi Serkan Bey’in kilo verme süreci ile ilgili; “Ameliyattan önce dengesiz beslenmesinden çok şikayet ediyordum, bu şekilde beslenmesinin ölümcül sonuçlar doğurabileceğini defalarca ona söyledim. Bir süre sonra beni dinlemediği için artık ben de kilo veremeyeceğini düşünerek vazgeçmiştim. Çünkü geceleri yemek yemekten kendini alamıyordu ve hiçbir şekilde yaptığı diyetlerle kilo veremiyordu. Şimdi ise Serkan bambaşka biri oldu. En başta sağlığı düzeldiği için çok mutluyum. Biz artık fit bir aileyiz” dedi.

HASTAMIZA VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTTUK

Obezite cerrahisinin, hastalara hem fiziksel hem de psikolojik yönden iyi geldiğini belirten Prof. Dr. Gürkan şunları kaydetti: “Serkan Bey benimle ilk görüştüğü zaman birbirimize karşılıklı sözler verdik. Onu 1 yıl içerisinde 80’li kilolara ulaştıracağımızı fakat bunu yaparken yaşam tarzını tamamen değiştirmesi gerektiğini söyledim. Ameliyat olmakla da işin bitmediğini, sonrasında özellikle diyetisyen kontrolünde çok iyi takip edilmesi gerektiğini anlattık. Serkan Bey ve ekibimiz verilen sözleri tuttuk. Böyle bir başarıya birlikte imza atmış olmaktan dolayı gururluyuz”


İçeriği Paylaşın