Bölgesel İncelmede Lazer Liposuctıon

Bölgesel İncelmede Lazer Liposuctıon

Bölgesel İncelmede Lazer Liposuctıon

Bizi Takip Et


Spor ve diyete rağmen hala sonuç alınamayan durumlarda estetik cerrahi devreye giriyor. Çözüm için vücut şekillendirme yöntemleri arasında yenilikçi bir yöntem olarak karşımıza lazer liposuction çıkmakta.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mesut Özcan, Lazer Liposuction ile ilgili bilgi verdi;

. Lazer liposuction nedir?

Öncelikle lazer liposuction zayıflama amaçlı değil vücut şekillendirmeye yönelik bir uygulamadır. Vücudun belirli bölgelerinde toplanmış ve bozulmuş görüntünün düzeltilmesi işlemidir. 0.5 mm’lik deliklerden ince kanüllerle girilerek öncelikle lazer ışığı ile yağlar kırılır, likit olan yağlar bir vakum sistemi ile emilerek  dışarı alınır. Uygulama lokal yada genel anestezi altında gerçekleşir.

Küçük kesi ile girildiği için iz oranı oldukça düşüktür. Lazer enerjisi ile yağ hücreleri parçalanırken, diğer sırada alt deriyi de etkileyen lazer enerjisinin kollajen ve elastik liflerin üretimini tetikleyerek doku kalitesini arttırdığı klinik olarak da onaylanmıştır. Uygulama sonrasında özel bir korse kullanılmakta ve bu korse günlük kıyafetlerin altıda belli olmayacak şekilde hazırlanmıştır.

. Uygulama öncesi dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?


Lazer liposuction  yapılacak hastanın kalp, şeker, tansiyon gibi rahatsızlıklarının olup olmadığı araştırılmalı ve genel sağlık durumu hakkında da fikir edinilmelidir.

Lazer liposuction uygulaması yapılacak kişiler çok dikkatli seçilmelidir. Uygulama 15 -16 yaşını geçmiş kişilere yapılabilir.

. Lazer liposuction vücudun hangi bölgelerinde etkili olur?

Bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde etkin olan bu uygulama ile karın, basen, bel, gibi bölgelerin yanı sıra yüz bölgesi, çene altı, kol-bacak içleri, uyluk içi, diz içi, ayak bileği ve bacak bölgesindeki yağlardan lokal yada genel anestezi ile tek seansta, kanama olmadan ve sosyal hayatı fazla etkilemeden kurtulmak mümkündür. Uygulama yapılan alanın genişliğine veya alan sayısına bağlı olarak 2-3 günlük istirahatler gerekebilir.. Kaç seans gereklidir?
Lazer Liposuction yöntemi ile 1 seansta optimum sonuçlar almak elbette mümkündür.

. Bölgesel anlamda tekrar kilo alma olasılığı var mıdır?

Türkiye’de çok yeni olmasına rağmen Dünya’da uzun yıllardır klinik başarısını kanıtlamış bir uygulamadır. Lazer liposuction yönteminin klasik yöntemlere göre pek çok avantajı vardır. Her şeyden önce uygulama yapılan bölgede yağ hücrelerinin tekrar kendini yenilemesi yani yağlanma olması ihtimali daha düşüktür.  Bu nedenle yaz dönemi için en yeni vücut şekillendirme yöntemi olarak tercih edilen lazer liposuction’dır.


İçeriği Paylaşın