Bölgesel Zayıflama Yöntemi

Bölgesel Zayıflama Yöntemi

Bölgesel Zayıflama Yöntemi

Bizi Takip Et


Egzersiz yaparken iskelet kaslarımız enerji kaynağı olarak yağ asitlerini kullanır, fakat kullanacağı yağ asitlerini dolaşımı iyi olan bölgelerimizden almayı tercih eder. Ne yazık ki incelmekte sorun yaşadığımız bölgelerimizde (sıklıkla erkeklerde göbek çevresi, kadınlarda kalça ve basen bölgesidir) kan dolaşımı iyi değildir. Bu nedenle, düzenli egzersiz ile istediğimiz bölgeden incelmek oldukça zordur. Memorial Hastanesi Estetik Merkezi’nden Dr. Seran Göçer, istediğimiz bölgeleri nasıl incelteceğimizi anlattı.

Hypoxi Training sistemi nasıl çalışır?
Memorial Hastanesi Estetik Merkezi’nde uygulanan “Hypoxi Training” sisteminde, patentli bir vakumlama sistemi ile siz hafif tempoda spor yaparken, kan dolaşımı sorunlu bölgelere çekilir. Bu şekilde yağın istediğimiz bölgeden yakılması sağlanır.

Alete nasıl giriliyor?

Hypoxi Training sistemi çeşitli bölgeler için geliştirilmiş dört aletten oluşur. Sıkılaşma ve lenf drenajı işlevini yerine getiren Hypoxi Dermoloji’nin vakumlama işlemi için özel geliştirilmiş bir giysisi vardır; baş dışarıda kalacak şekilde,spor kıyafetler ile giyilir.Hypoxi S ve L cihazlarında özel vakum örtüsü ile vücudun belde aşağısı vakum sistemi içerisinde kalır. Bel ve karın çevresi için geliştirilmiş Hypoxi Vacunaut’ta özel vakumlama giyisisi giyilerek sistem uygulanır.

Nasıl etki gösteriyor?

Egzersiz yaparken iskelet kaslarımız enerji kaynağı olarak yağ asitlerini kullanır, fakat kullanacağı yağ asitlerini dolaşımı iyi olan bölgelerimizden almayı tercih eder. Ne yazık ki incelmekte sorun yaşadığımız bölgelerimiz, sıklıkla erkeklerde göbek çevresi, kadınlarda kalça ve basen bölgesidir ve bu alanlarda kan dolaşımı iyi değildir.Bu nedenle,düzenli egzersiz ile istediğimiz bölgeden incelmek oldukça zordur.Sistemde vakumlama sistemi ile siz hafif tempoda spor yapar iken,kan dolaşımı sorunlu bölgelere çekilir ve yağın istediğimiz bölgeden yakılmasını sağlanır.

İşlem sırasında acı ya da ağrı hissedilir mi?

Uygulama sırasında hissedilen tek şey hafif spor yapma keyfidir. Program sırasında hekiminizin önerisi doğrultusunda beslenmeniz yeterlidir.

‘Hypoxi Training’ ile egzersizin sonuçları arasında nasıl bir fark vardır?
Spor ile yakılan yağın 2/3’ü vücudun üst kısmından giderken, Hypoxi ile fazla olan bölgeden yağ yakma sağlanır.

Neden tercih ediliyor? Egzersiz, spor, diyet yerine bu aletler daha fazla mı tercih ediliyor
Sadece kilo kaybını sağlayan klasik yöntemler ile ancak genel kilo kaybı sağlanabiliyor; bu sistemle ise seçilen bölgeden yağ yakılıyor. Uygulama sırasında hissedilen tek şey hafif spor yapma keyfidir, acı ağrı hissedilmez. Program sırasında hekiminizin önerisi doğrultusunda beslenmeniz yeterlidir. Spor ile yakılan yağın 2/3’ü vücudun üst kısmından giderken,Hypoxi ile yağ birikimi fazla olan bölgeden,yani istenen bölgeden yağ yakma sağlanır.

Kaynak: Memorial Hastanesi web sitesi
(www.memorial.com.tr)


İçeriği Paylaşın